רוסיה: "חוששים שהמתקפה בסוריה רק נדחתה"

סגן שר החוץ הרוסי סרגיי ריבקוב אומר כי ארצו מודאגת מכך ש"אפשרות התקיפה האמריקנית לא בוטלה". הוא אמר כי השיחות עם ארה"ב בנוגע לקידום המתווה על השמדת הנשק הכימי של משטר אסד "אינן מתקדמות בצורה חלקה, ואין ערובה לכך שנגיע להסכמה לגבי הצעת החלטה של מועצת הביטחון"

"התצקיפה רק נדחתה" (רויטרס)

האם ההסכם האמריקני-רוסי לפירוק הנשק הכימי של סוריה נמצא בסכנת ביטול? סגן שר החוץ הרוסי סרגיי ריבקוב אמר היום (ג') כי "אין ערובה לכך שיושג הסכם בשבוע הקרוב לגבי החלטה של מועצת הביטחון של האו"ם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבקוב, שנאם בפרלמנט הרוסי, הביע תקווה כי ניתן יהיה להגיע להצעת החלטה שמגבה את ההסכם שהושג בין מוסקבה ווושינגטון, אך לדבריו רוסיה מודאגת מ"ההצהרות האמריקניות על כוונתם להחליף בכוח את המשטר בדמשק". בשלב זה, השיחות עם ארה"ב בנושא הסורי אינן מתקדמות בצורה חלקה ונתקלות בקשיים.

לדברי סגן שר החוץ, רוסיה מודאגת מכך שאופציית התקיפה רק התעכבה, ולא בוטלה. "אנחנו מעריכים שיום הפקודה רק עוכב ולא בוטל במלואו", הבהיר ריבקוב.

פקחי האו"ם ישובו לסוריה

ריבקוב הוסיף כי פקחי האו"ם ישובו לסוריה כבר מחר כדי לבדוק חשדות למקרים נוספים של שימוש בנשק כימי. "אנחנו מרוצים מכך שדרישתנו העקבית מפקחי האו"ם לחקור פרשות נוספות בסוריה הניבה פרי", אמר סגן שר החוץ הרוסי. "לפי מיטב ידיעתנו, הצוות יגיע לדמשק ב-25 בספטמבר".

רוסיה מעריכה כי הפקחים עשויים למצוא עדויות למקרים נוספים של שימוש בנשק כימי, ואולי אף הוכחות לכך שהמורדים בסוריה עומדים מאחורי חלק מהתקיפות.