לוחם הקומנדו הבריטי שהפך לגיבור היום בקניה

העיתון "דיילי מייל" מביא את סיפורו של לוחם ביחידת העלית SAS, ששתה קפה עם חברים בקניון "ווסטגייט" בניירובי, כשהטרוריסטים הסומלים פרצו פנימה ופתחו בירי ללא הבחנה. הוא תועד מחלץ שתי נשים, כשלגופו אקדח בלבד, ולפי עדויות חבריו חזר לתוך הקניון יותר מ-10 פעמים למרות האש הכבדה והציל את חייהם של 100 בני אדם

הלוחם הבריטי מסייע לשתי נשים לברוח מהקני (מתוך הדיילי מייל)

לוחם קומנדו בריטי שהיה בחופש הפך לגיבור היום בקניה: העיתון "דיילי מייל" מביא את סיפורו של לוחם ביחידת העלית SAS, ששתה קפה עם חברים בקניון "ווסטגייט" כאשר המחבלים הסומלים פרצו לבניין ופתחו בירי לכל עבר. במקום לברוח כמו רוב האנשים, הוא סייע לחלץ כ- 100 בני אדם מהתופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם אקדח בלבד לגופו, הוא תועד כשהוא מסייע לחלץ שתי נשים מהקניון שהותקף. על פי הדיווח, הלוחם הבריטי שב לתוך הקניון יותר מעשר פעמים למרות הירי הכבד בתוך הבניין.

אחד מחבריו, הנמצא בניירובי, אמר כי "מה שהוא עשה זאת גבורה לשמה. הוא נכנס לתוך הקניון לפחות 12 פעמים והציל את חייה של לפחות 100 בני אדם. תדמיינו איך זה לחזור פנימה כשאתה יודע מה קורה שם".

מקורות שונים הסבירו לעיתון כי אסור לחשוף את זהותו של הלוחם, המשרת ביחידת "שירות אווירי מיוחד" (SAS), אחת מיחידות העלית של הצבא הבריטי. יחידות מיוחדות של הצבא בריטי מתאמנות ופועלות מחוץ לקניה והיו מעורבות במעקב אחר אזרחים בריטים המשתייכים לארגוני איסלאמיים קיצוניים.

מתקפת הטרור בקניה - ההתפתחויות האחרונות

הרשויות בקניה: הושגה שליטה על הקניון

"נעצרו 10 חשודים במעורבות במתקפה"

שר הפנים: "רוב בני הערובה שוחררו"

עדויות: "המחבלים צעקו כופרים למוות"

פעילי הטרור: נוציא להורג את בני הערובה