בעקבות צוק איתן: מספר התקיפות נגד יהודים בבריטניה הוכפל

1,168 אירועים על רקע אנטישמי נרשמו בשנת 2014 בבריטניה - כך על פי דוח מיוחד שפורסם הבוקר בממלכה. מדובר בעלייה המשמעותית ביותר של תקריות בהן הותקפו יהודים ב-30 השנים האחרונות. העלייה החדה נובעת בעיקר בעקבות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה

583 תקיפות בלונדון (AP)

מספר התקריות האנטישמיות בבריטניה הגיע לשיא חדש במהלך השנה שעברה - כך על פי נתונים שנחשפו הבוקר (חמישי) על ידי ארגון הבוחן ומנטר את רמת האנטישמיות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדוח, מספר המקרים בהם הותקפו אזרחים בריטים על רקע יהדותם הוכפל ועמד בשנת 2014 על 1,168 אירועים שונים. מדובר במספר הגבוה ביותר של תקריות אנטישמיות בממלכה, מאז החלו להיאסף הנתונים בשנת 1984.

מחברי הדוח ציינו כי מרבית התקריות האנטישמיות אירעו בעקבות מבצע "צוק איתן, ברצועת עזה בקיץ האחרון. במהלך המבצע בחודש יולי נרשמו 314 תקריות על רקע אנטישמי - המספר הגבוה ביותר שתועד בחודש בודד.

על פי הנתונים יותר ממחצית מהתוקפים נימקו את מעשיהם כתגובה לפעולותיה של ישראל בעזה ונגד הפלסטינים. עם זאת, המחברים הבהירו כי העלייה החלה כחצי שנה לפני מבצע "צוק איתן". מרבית האירועים התרחשו בלונדון, שם נרשמו 583 תקיפות אנטישמיות. אחריה ניצבת העיר מנצ'סטר עם 309 אירועים אנטישמיים.