אובמה: הפסקתי לעשן בגלל חשש מאשתי

בשיחה חברית שנקלטה במקרה במיקרופון פתוח, נשמע אובמה אומר לכתב: "לא עישנתי כבר שש שנים, כי אני מפחד מאשתי". הקלטת השיחה, שנערכה בשולי פתיחת עצרת האו"ם, שודרה ברשת CNN. בעבר נמתחה ביקורת על הרגלי העישון של אובמה, שסותרים את מדיניות הבריאות שלו, אך אובמה אמר כי הוא "נגמל ב-95% מההתמכרות לסיגריות"

חדל לעשן בהשפעת המשפחה הנשיאותית (AP)

נשיא ארה"ב ברק אובמה התוודה בפני עיתונאי: "הפסקתי לעשן לפני שש שנים, מכיוון שאני מפחד מאשתי". דבריו של אובמה נקלטו במיקרופון פתוח בשולי עצרת האו"ם, וההקלטה שודרה ברשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה חברית עם הכתב מאינה קיאיע על הרגלי העישון, אמר אובמה לקיאיי: "אני מקווה שהפסקת לעשן". לאחר שקיאיי ציין כי הוא מעשן מפעם לפעם, סיפר אובמה כי הוא עבר ללעיסת מסטיק ניקורט, והוסיף בחיוךכי "לא עישנתי כבר בערך שש שנים, בגלל שאני חושש מאשתי".

מישל אובמה אמרה בראיון בשנת 2012 כי בעלה חדל לעשן בהשפעת בנותיו - "הן בגיל שאי אפשר להחביא דבר כזה, והוא לא רצה להסתכל לבנותיו בעיניים ולאסור עליהן לעשן בזמן שהוא ממשיך לעשן", ציינה אובמה.

בעבר גרר הרגל העישון של אובמה ביקורת, מכיוון שהתנהגותו עמדה בסתירה לרפורמות הבריאות שהוא מנסה לקדם. "אמרתי בעבר כי כמעשן לשעבר, אני מתקשה עם הנושא באופן קבוע", אמר אובמה בשנת 2009, וציין כי "נפל מהעגלה" - כלומר, עישן - מספר פעמים, אך חדל מעישון באופן יומיומי.

"אני לא מעשן לפני בנותיי או משפחתי - נגמלתי מההתמכרות ב-95%, אך לעיתים אני מועד או מפשל", הוסיף אובמה במסיבת עיתונאים שנערכה לפני כארבע שנים.