טקס פרסי האמי 2013: "שובר שורות" חטפה את הפרס מ"הומלנד"

הלילה נערך בלוס אנג'לס טקס פרסי האמי ה-65. לאחר שבשנתיים האחרונות זכתה הסדרה "הומלנד", המבוססת על "חטופים" הישראלית בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, הייתה זו "שובר שורות" שהביסה אותה בקרב על הפרס החשוב ביותר – פרס סדרת הדרמה הטובה. וגם: מי הפתיע? ומי הלך הביתה מאוכזב?

בריאן קרנסטון מ"שובר שורות" (רויטרס)

הסדרה ש"חטפה" את הפרס מ"חטופים" האמריקנית: הלילה נערך בלוס אנג'לס טקס פרסי האמי ה-65 - הפרס החשוב ביותר המוענק לסדרות ותכניות טלוויזיה אמריקניות, בעיקר בתחום הבידור. הכוכבת של הערב הייתה הסדרה "שובר שורות" שזכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר וחטפה ל"הומלנד" - הגרסה האמריקנית ל"חטופים" הישראלית, את הפרס הראשי והחשוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שובר שורות" שזכתה גם בפרס שחקנית המשנה בסדרת דרמה, גברה על מתחרות ראויות וחזקות אחרות כמו "בית הקלפים" בכיכובו של קווין ספייסי שהסתפקה בפרס הבמאי הטוב ביותר וגם על "מד מן" ו"משחקי הכס" המוערכות.

השחקנית הטובה ביותר. דיינס (רויטרס)

למרות ש"הומלנד" לא זכתה בפרס הראשי כפי שהתרגלה, היא יצאה מהערב באולם נוקיה עם שני פרסים: קלייר דיינס, המגלמת את דמותה של הסוכנת קרי מאתיסון בסדרה, זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה. בנוסף, זכתה הסדרה בפרס התסריט הטוב ביותר, שהוענק להנרי ברומל.

בפרס השחקנית הראשית בסדרה קומית זכתה ג'וליה לואי דרייפוס. שחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה היא מרי וייבר. השחקן הראשי הטוב ביותר בסדרה קומית - ג'ים פרסונס מהסדרה "המפץ הגדול". לקומדיה הטובה ביותר, שלא במפתיע, הוכתרה "משפחה מודרנית". פרס התסריט הטוב ביותר לסדרה קומית הוענק לטינה פיי על "רוק 30".

ג'ף דניאלס זכה בפרס השחקן הראשי על תפקידו ב"חדר החדשות" - זכייה שנחשבת מפתיעה, כיוון שהצליח לגבור על מועמדים שנחשבו "חזקים" יותר כמו קווין ספייסי ("בית הקלפים" ודמיאן לואיס ("הומלנד"). את פרס שחקן המשנה הטוב ביותר גרף בובי קנבלי מ"אימפריית הפשע". את פרס השחקן הטוב ביותר במיני סדרה או בסרט גרף השחקן הוותיק מייקל דאגלס.

"המירוץ למיליון" הפסידה ל-The Voice בקרב על פרס הריאליטי הטוב ביותר. בחלק האמנותי של הטקס נישאו דברים לזכרו של אחד מכוכבי "גלי", קרי מונטית', שנמצא מת לפני כמה חודשים, בגיל 31 בלבד.