מרקל הולכת לקדנציה שלישית

התוצאות הרשמיות מהבחירות בגרמניה התפרסמו וכמצופה מפלגתה השמרנית של הקנצלרית המכהנת אנגלה מרקל זכתה בבחירות. אולם לצערה של מרקל, מפלגתה לא זכתה ברוב הקולות ולכן תאלץ להקים קואליציה. המפלגה איתה הקימה מרקל קואליציה בבחירות הקודמות לא עברה את אחוז החסימה

אנגלה מרקל. שוב הקנצלרית של גרמניה (gettyimages - אימג'בנק)

כפי שחזו הסקרים המקדימים התוצאות רשמיות מהבחירות בגרמניה מאשרות כי מפלגתה השמרנית של הקנצלרית אנגלה מרקל היא המפלגה הזוכה. עם זאת מפלגתה של מרקל לא זכתה ברוב הקולות ולכן תאלץ לחבור למפלגות אחרות על מנת להקים קואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגוש הקונסרביטי בפרלמנט בראשות מרקל זכה ב- 41.5% מכלל קולות המצביעים. המפלגה עם אחוז המצביעים השני בגודלו היא מפלגת השמאל-מרכז, הסוציאל-דמוקרטים, אשר זכתה ל - 25.7% מהקולות.

המפלגה איתה הקימה מרקל את הקואליציה הקודמת, "הדמוקרטים החופשיים", לא עברה את אחוז החסימה וזכתה ל- 4.8% מהקולות בלבד. תוצאה זו מכריחה את מרקל לחפש שותפה אחרת להקמת קואליציה.

כדי להקים את הקואליציה ייתכן כי מרקל תנסה לצרף את אחת ממפלגות השמאל-מרכז, שישבו עמה בממשלתה בין השנים 2005-2009. המגעים עשויים להימשך חודשים, וייתכן כי הממשלה תאמץ עמדות שמאליות יותר בנושאים כגון שכר המינימום או המס על הבכירים.

פרנסואה הולנד ראש ממשלת צרפת כבר הספיק לברך את מרקל והזמין אותה לביקור בצרפת לאחר שמלאכת הקמת הממשלה תסתיים.