צפו: רגעי האימה בקניון בניירובי

"אל תזוזו, יש פה טרוריסטים": כך נראו - ונשמעו - רגעי ההשתלטות האלימה על הקניון בניירובי. במתקפת הטרור, שנמשכת כבר למעלה מיממה, נהרגו לפחות 68 בני אדם, וכ-30 עדיין מוחזקים כבני ערובה. קודם לכן דווח כי כוחות הביטחון בקניה נערכים למבצע לילי מקיף, במטרה לטהר את הקניון מהמחבלים

סרטון שצולם בטלפון סלולרי מראה את הרגע בו נשמעו יריות, והקניון השליו "ווסטגייט" הפך למרחץ דמים. בצילומים נראים הקונים המבוהלים - שחלקם מצאו את מותם - מתחבאים בין המעברים בחנויות ומתחת לשולחנות, וברקע נשמעים פיצוצים בעת שחמושים השתלטו על הקניון בניירובי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדם אחד מתועד כשהוא מתריע באמצעות מכשיר הנייד שלו ש"טרוריסטים נמצאים בקניון". לאחר מספר שעות, לקחו אחריות חמושים מארגון "אל-שבאב" על מתקפת הטרור, שבה נהרגו עד כה לפחות 68 בני אדם, לפי נתוני הצלב האדום.

קונים אחרים במקום זעקו, ועובד באחת החנויות הזהיר את הקונים: "אל תצאו", בזמן שעשרות יריות ופיצוצים נשמעים ברקע. מתעד הסרטון, ששמו לא פורסם, ברח בין המעברים בעת הצילום, וניסה למצוא מחבוא במחסן של החנות בה שהה.

המשטרה הקנייתית הודיעה בחשבון הטוויטר בשעות הערב המאוחרות כי כוחות הביטחון נערכות ל"מתקפה רצינית" במטרה לסיים את המצור בקניון בניירובי. מקור קנייתי מסר לסוכנות הידיעות AP כי המבצע "יסיים הלילה" את המצור.