צפו: פתיחת פסטיבל "אוקטוברפסט" במינכן

רבים מתושבי מינכן התעוררו היום מאוחר מאוד כדי ללכת להצביע בבחירות - זאת אחרי שהשתתפו אמש בפתיחת פסטיבל הבירה הגדול בעולם, פסטיבל "אוקטוברפסט" הבווארי

חגיגה של אלכוהול לצד חגיגה של דמוקרטיה: פסטיבל הבירה הגדול, הפרוע והמפורסם בעולם, ה"אוקטוברפסט" נפתח אמש במינכן, לצד יום הבחירות הנערך בגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפסטיבל במינכן הפך אמש למוקד עלייה לרגל של תיירים מכל רחבי העולם שבאו לקחת חלק ב"אוקטוברפסט", שנערך בפעם ה-180. מארגני האירוע במחוז בוואריה הציורי, מצפים לראות לא פחות מ-6 מיליון מבקרים שבפסטיבלים קודמים צרכו 7.5 מיליון ליטרים של בירה.

הפסטיבל מתחיל במה שנקרא "הכניסה הגדולה" של בעלי מבשלות הבירה למקום, כמו גם נציגים של יצרני הבירות שלובשים בגדים מקוריים ומסורתיים. לעתים הם עושים זאת כשהם רכובים על סוסים או על גבי כרכרות ומציגים את מרכולתם התוססת.

בצהרי היום, פתח ראש עיריית מינכן קריסטיאן אודה את חבית הבירה הראשונה בצעקה "פתחו את הברזים!", שאחריה הוא זוכה להגיש למבלים את הבירה הרשמית של המדינה, Horst Seehofer. בעוד ראש העירייה יהנה מכוס בירה חינם, הקהל הרחב ישלם 10 יורו לכוס ויותר.

"אני לא צריך לאחל לנו שתהיה כאן אווירה טובה , היא תמיד כאן בימים האלה", אמר ראש העיר בפתח הפסטיבל החגיגי לכתבים שבאו לסקר את הפסטיבל - וגם את מערכת הבחירות.

בעלי המבשלות הקימו 14 אוהלים שלפניהם הוצבו ספסלים ארוכים. במקום הועמדה גם תזמורת כלי נשיפה, ומלצרים ומלצריות התהלכו בתלבושת מסורתית - הנשים עם שמלה בשם "דרינדל" והגברים עם אוברול עשוי אור העונה לשם "לדרהאוזן". אחרי כמה כוסות של ליטר בירה, זה כבר לא נראה מוזר.