5 מיליון קילומטרים - במכונית אחת עתיקה

אירב גורדון האמריקני לא מוריד את הרגל מהגז: האמריקני רכש ב-1966 רכב מסוג "וולוו" - ומאז הוא לא מפסיק לנסוע בו. לאחרונה חצה את רף 3 מיליון המיילים - ושבר שיא גינס. "כשקניתי את הרכב רק חיפשתי מכונית שתהיה אמינה, ושלא תתפרק. אני עדיין נוהג בה היום - וזה אומר הכל", אמר גורדון

אחד הדברים הראשונים שבודקים לפני שקונים מכונית הוא מספר הקילומטרים שנסעה - אלא שבמקרה של אירב גורדון האמריקני - נראה שלא יהיו קופצים רבים על מכונית הוולוו 1966 P1800 שלו. הסיבה: מד המרחק במכוניתו של גורדון מורה על לא פחות מ-3 מיליון מיילים (4,828,000 קילומטרים).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המרחק העצום שעבר גורדון (74) במכונית, בעיקר ברחבי ארה"ב, מדינת אלסקה וחבל קוויבק בקנדה - זיכה אותו במקום של כבוד בספר השיאים של גינס תחת הכותרת: "הנהג שנהג את המרחק הגדול ביותר ברכב שבבעלותו". גורדון רכש את רכבו לפני קרוב ל-50 שנה, ומאז - לא הפסיק לנסוע בו.

"כשקניתי את הרכב ב-1966, פשוט קיוויתי שתהיה לי מכונית שתביא אותי הביתה בסוף יום העבודה בלי להתפרק כל הזמן. מאוד שמחתי כשהבנתי שסוף סוף רכשתי מכונית איכותית, כזו שתהיה אמינה ומהימנה. אם אני עדיין נוהג בה היום - זה אומר שהיא מאוד אמינה", סיפר גורדון.
זו לא הפעם הראשונה שהוא נכנס לספר השיאים: במרץ 2002 אנשי ספר השיאים הגיעו לתעד בפעם הראשונה את מד המרחק של מכונית הוולוו שלו - אז הוא הראה 2 מיליון מייל. מאז, המשיך גורדון לחרוש את כבישיה היפים של אלסקה - ולאחרונה, הגיע כאמור, לשיא של 3 מיליון מייל. ולא, לא נראה שיש לו כוונה להוריד את הרגל מהדוושה גם בשנים הבאות.