קניה: מניין ההרוגים בפיגוע בקניון עלה ל-59

שר הפנים של קניה אישר במהלך תדריך לעיתונאים כי במרכז הקניות בניירובי עדיין לכודים בני ערובה, אך סירב למסור פרטים בנוגע למספרם או למצבם. הבוקר נשמעו צרורות ירי במקום, בשעה שכוחות הביטחון תפסו עמדות חדשות מסביב לבניין. במקביל, דווח כי כוחות הביטחון נערכים לחילוץ בני הערובה

כמעט יממה לאחר שחמושים הקשורים לאל קאעידה פרצו לקניון בבירת קניה ופתחו באש לכל עבר, נמשכים הניסיונות של כוחות הביטחון המקומיים להשתלט על האירוע ולשחרר את בני הערובה שעדיין מוחזקים על ידי החוטפים. שר הפנים הקנייתי הודיע בצהריים (א') כי מניין ההרוגים במתקפת הטרור במדינה עלה ל-59, כשלפחות 175 בני אדם נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר ג'וזף אולה לנקו אישר במהלך תדרוך לעיתונאים, כי בתוך מרכז הקניות עדיין ישנם בני ערובה, אך לא פירט בנוגע למספרם או למצבם. לדבריו, בשעות הבוקר חולצו בהצלחה מספר בני ערובה נוספים, ובסך הכל חולצו מהמקום כאלף בני אדם מאז אתמול.

לדברי שר הפנים, הממשלה בניירובי מעריכה כי בין 10 ל-15 בני אדם ביצעו את התקיפה ונעשות פעולות שונות על מנת לברר את זהותם. הוא הוסיף כי כוחות הביטחון במקום שולטים במצלמות האבטחה בתוך הקניון ומקיפים את הבניין.

הפיגוע בקניה (רויטרס)

נערכים לחילוץ בני הערובה

בשעות הבוקר נשמעו מספר צרורות ירי מתוך הקניון. הירי, שנמשך כ-30 שניות, בוצע בזמן שכוחות הביטחון תפסו עמדות חדשות מסביב לבניין. על פי דיווחים מהמקום, חיילים נראו כשהם רצים בשורה וכורעים בסמוך לכניסה לקניון, בשעה שנשמע הירי.

נערכים לחילוץ. כוחות הביטחון בקניה (רויטרס)
 

"נשחרר את מי שבפנים ונשים לזה סוף", הצהיר מוקדם יותר הבוקר גורם ביטחוני בקניה הנמצא בזירה, אך סירב למסור פרטים על המבצע לחילוץ בני הערובה. אתמול, במהלך מתקפת הטרור, לקחו החמושים, המקושרים לזרוע הסומלית של ארגון אל-קאעידה, עובדים בסופרמרקט ובחנות תכשיטים בקניון כבני ערובה.

"מספר בני הערובה עדיין לא ידוע", נכתב בהודעה של מרכז החירום הלאומי של קניה בטוויטר, "אבל הם נמצאים במספר מקומות". לפי ההודעה, אין תקשורת עם בני הערובה והקומות העליונות של מרכז הקניות מאובטחות. רשת סקיי הבריטית מדווחת כי חמישה מתוך בני הערובה שוחררו.

חילופי אש בקניה (רויטרס)

סגן שגריר ישראל בקניה, יקי לופז, סיפר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 על מצבם של הישראלים שהיו בקניון. "היה פצוע אחד קל בגפיים התחתונות, ככל הנראה מרסיסים של רימון. הוא טופל בבית חולים ושוהה כעת בהשגחה באחד מבתי השליחים. יתר הישראלים שהיו במקום עיקר לקו בחרדה".

לופז הוסיף כי אין הנחיות ספיצפיות לתושבי העיר מלבד לשמור על ערנות ולהימנע מהגעה למקומות הומי אדם. "האירוע נמשך", הדגיש סגן השגריר. "החוטפים מתבצרים בקניון עם מספר רב של בני ערובה".