1.3 טון קוקאין בשווי 270 מיליון דולר נשלחו בטיסה לפריז

הסמים נדחסו לתוך 30 מזוודות צבעוניות, שנשלחו בטיסת אייר-פראנס מוונצואלה ולא היו רשומות על שמו של איש מבין הנוסעים. אנשי המכס בדקו את המזוודות ומצאו את הסמים. במסגרת שיתוף פעולה בינלאומי של כמה מדינות, בוצעו כמה מעצרים

משלוח אנונימי מוונצואלה (רויטרס)

30 המזוודות הצבעוניות שהגיעו בטיסה מוונצואלה לצרפת עוררו את חשדם של אנשי המכס בשדה התעופה בפריז - הן לא היו רשומות על שמו של איש מהנוסעים ולא היה עליהן שם או כתובת שאליה יועדו. כאשר הרשויות החלו לחקור, הם מצאו 1.3 טונות של קוקאין טהור בשווי 270 מיליון דולר, שנדחס למזוודות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי המכס מצאו את המטען הפלילי כבר לפני שבוע, אבל רק היום אישר משרד הפנים לפרסם את דבר התפסיה הגדולה. "מספר אנשים הובאו למעצר", אמר שר הפנים מנואל וואל, שסיפר כי המזוודות הגיעו מהבירה קרקאס על טיסת אייר פראנס.

שיתוף פעולה בינלאומי הביא למעצרים

על פי הפרסום ברשת CNN, המעצרים בוצעו במסגרת שיתוף פעולה של המשטרה הצרפתית עם זו שבוונצואלה, אחרי שהרשויות בחנו את התמונות שנקלטו על ידי המצלמות בנמל התעופה סימון בוליבאר.

על פי הפרסומים בצרפת, הסמים הוברחו על ידי רשת פשע בינלאומית, שפועלת בספרד, בבריטניה ובהולנד. שר הפנים הבהיר כי המעצרים מדגישים את "חשיבות חיזוק שיתוך הפעולה הבינלאומי למניעת הברחות".