סין: פוליטקאי בכיר נשלח למאסר עולם

רק לפני שנה נראו בו שילאי ורעייתו כזוג שיוביל את סין לעידן חדש של פתיחות. השניים נצצו בשמי הפוליטיקה הסינית, עד שפרשת רצח של איש עסקים בריטי סימנה את תחילת ההידרדרות של שילאי - שלבסוף הורשע בעבירות שחיתות ונשלח לכלא

בית המשפט בסין הרשיע את מי שיועד בעבר להנהגה המדינה - בו שילאי. שילאי הורשע בעבירות שחיתות ונידון למאסר עולם. בכך מגיעה לסיומה אחת השערוריות הגדולות בעולם הפוליטי בסין ובעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעת הסיכום טען בית המשפט העממי במחוז ג'ינאן, ששילאי - חבר לשעבר בפוליטיבירו (ועדת ההנהגה של המפלגה הקומוניסטית הסינית) וראש המפלגה מהעיר צ'וגנגפינג - לקח שוחד, מעל בכספים ועשה שימוש לא הולם בסמכות. עונש מאסר העולם נגזר בעבור עבירת השחיתות, ו-20 שנות מאסר נוספות נגזרו על שילאי בגלל העבירות האחרות.

בסין הכירו את שילאי כאחד האנשים האופנתיים והמהודרים יותר. אמש בבית המשפט הוא נעמד כדי לשמוע את גזר דינו והציבור בסין ראה את שילאי בשיער קצוץ לבוש מדי אסיר, שפוף ועייף.

נפילתו של שילאי החלה, כאשר רעייתו רצחה איש עסקים בריטי והאשימה אותו ברצח. לאחר מכן, אחד מעוזריו הקרובים ביותר ניסה לערוק לשגרירות האמריקנית וטען שיש לו מידע נוסף על האירוע. שילאי נחקר גם על הרצח וגם על אותו מידע שלא נחשף, לפחות ברובו, אך היו אלה מעשי השחיתות שסופו של דבר הכריעו את גורלו.