מתקפת טרור בקניון בקניה: 22 נהרגו; 3 ישראלים חולצו בשלום

10 חמושים פתחו באש בתוך מרכז קניות גדול בניירובי. 22 בני אדם נהרגו ולפחות 50 נפצעו. ממשרד החוץ נמסר על 3 ישראלים שחולצו בשלום מהמתחם. עובדים בחנות תכשיטים ובסופרמרקט במקום נלקחו כבני ערובה. הירי בוצע סמוך לבית קפה ישראלי. משטרת ניירובי פתחה במצוד אחר היורים

שלושה אזרחים ישראלים חולצו היום (שבת) בשלום מהקניון בניירובי, שם פתחו חמושים באש והרגו לפחות 22 בני אדם. כ-50 בני אדם נוספים נפצעו בתקרית ופונו לבתי החולים בעיר. המשטרה מנהלת חילופי אש עם החמושים שככל הנראה מתבצרים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד החוץ נמסר כי שניים מהישראלים חולצו על ידי כוחות הביטחון המקומיים ואחד חולץ בכוחות עצמו. השלושה יצאו ממתחם הקניות ללא פגע ובשלב זה אנשי משרד החוץ עדיין מבררים האם ישנם ישראלים נוספים שייתכן והיו מעורבים באירוע.

כאמור, לפחות 22 בני אדם נהרגו היום במתקפת טרור במרכז קניות בבירת קניה. לפי דיווח ברשת SKY הבריטית, עובדים בסופרמרקט וחנות תכשיטים בקניון נלקחו כבני ערובה. עדי ראייה סיפרו כי החמושים קראו לכל המוסלמים לעזוב את המקום. 10 חמושים נכנסו לקניון וקראו כי כל מי שאינו מוסלמי מהווה מטרה עבורם ואז פתחו באש. עדי ראייה סיפרו כי היורים המשיכו לירות גם אל עבר כוחות משטרה שהוזעקו למקום. מדיווחים בקניה עולה עוד כי הירי אירע בסמוך לבית קפה בבעלות ישראלית. בשלב זה לא ידוע על נפגעים ישראלים בתקרית הירי. הצלב האדום בקניה דיווח כי בתוך מתחם הקניות ישנם עדיין פצועים נוספים שלא ניתן לפנותם בשל חילופי האש שעדיין נמשכים.

שר הפנים הקנייתי, מוטאה אירינגו, אמר בעקבות התקרית כי ייתכן ומדובר במתקפת טרור. "ישנה אפשרות כי הפעולה בוצעה על ידי טרוריסטים", אמר אירינגו והוסיף: "לכן אנחנו מתייחסים למקרה במלוא הרצינות".

"החמושים ירו בכל שוטר שניסה להתקרב אליהם", סיפר אחד התושבים. צלם של סוכנות הידיעות סיפר כי ראה עשר גופות שרועות מחוץ למרכז הקניות. שעתיים לאחר שהחלה המתקפה, עשרות שוטרים חמושים התפרשו במתחם והחלו בסריקות אחר יורים נוספים באזור. מהמשטרה המקומית נמסר כי יריות נוספות עשויות להישמע במהלכן.

משרד החוץ בודק האם ישנם נפגעים ישראלים

אחד מעובדי השגרירות ההולנדית, הנמצאת בקרבת הקניון, סיפר כי הירי החל בשעה שישב לאכול במסעדה הנמצאת בתוך המתחם. לטענתו, החמושים השליכו רימון יד לתוך הקניון. "אנשים החלו לצרוח והשתטחו על הרצפה", תיאר העובד.

ניירובי, היום (רויטרס)

ממשרד החוץ נמסר כי מדובר בקניון יוקרה בניירובי בבעלות זרה ושזרים רבים מגיעים אליו - כולל ישראלים. במשרד מעריכים שמדובר באירוע פנימי. כל אנשי הסגל הדיפלומטי בריאים ושלמים. כעת בודקים אנשי המשרד לגבי ישראלים נוספים שאולי היו מעורבים. ככל הנראה בית הקפה הישראלי לא היה המטרה עבור החמושים.

החמושים ירו לעבר השוטרים, היום (AP)