11 איש נפגעו בחילופי אש בשיקגו

11 בני אדם נפצעו בירי בפארק בעיר שיקגו בארה"ב. על פי הדיווח, בין הפצועים גם ילדה בת 3 במצב קריטי. כל הפצועים פונו לבית החולים, ומכוחות ההצלה נמסר כי "כל הפצועים היו בחיים בשעה שהובהלו לבית החולים". נסיבות האירוע נבדקות, וטרם נעצרו חשודים

אזור התקרית, הלילה (AP)

11 בני אדם, בהם ילדה בת 3, נפגעו מירי בפארק בדרום העיר שיקגו בארה"ב. הפצועים פונו לבית החולים, ומצבם הרפואי נבדק. משטרת שיקגו בודקת את נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נכן לשעה זו לא נעצרו חשודים. על פי הדיווחים, בין הפצועים ילדה בת שלוש, שמצבה מוגדר קריטי. כמו כן, מצבם של שני פצועים נוספים הוגדר קריטי בעת שפונו לבית חולים. סגן מפקד כוחות הכיבוי באזור, ג'יימס מונגובן, אמר כי "כל הפצועים היו בחיים בזמן שפונו לבתי החולים". לפחות 10 אמבולנסים הגיעו לזירה, בליווי כוחות משטרה, על מנת להציל את חיי הפצועים ולפנותם מהר ככל האפשר לבתי החולים.

היריות החלו באזור דרומי בעיר בסביבות השעה 22:15. מפקדת משטרת שיקגו, אמינה גריר, מסרה כי לא ידוע בשלב זה על קורבנות בנפש, וכי לא נעצר איש עד כה. על פי דיווח בבלוג מקומי, הירי התרחש במגרש כדורסל, והפצועים פונו על אלונקות מהמגרש.

כוחות משטרה בזירה (AP)

עד ראייה בשם ג'וליאן האריס סיפר לעיתון "שיקאגו סאן-טיימס" כי אדם פתח לעברו באש מתוך רכב אפור מסוג סדאן, ואז ברח והמשיך לירות באש לעבר אנשים אחרים. "הם פגעו בעמוד התאורה שלצידי, אבל התכופפתי ורצתי לתוך הבית. הם מסתובבים כאן כל ערב ומחפשים במי לירות - זה מה שהם עושים", הוסיף האריס.

עדת ראייה נוספת בשם פרנסיס ג'ון, בת 70, סיפרה כי הייתה בדירתה כשנשמעו קולות ירי. "ראיתי הרבה צעירים רצים בפלד", היא סיפרה, והוסיפה כי הייתה מופעית, משום שמדובר בשכונה שקטה לרוב.

העיר שיקגו סובלת ממקרי אלימות רבים בשנים האחרונות: בשנת 2012 נרשמו בעיר יותר מ-500 מקרי רצח, לפי נתוני ה-FBI. לשם השוואה, בעיר ניו יורק, שאוכלוסייתה גדולה פי 3, נרשמו 419 מקרי רצח בשנה זו.