אביה של ים לוי: "כנראה התבלבלה בשביל והחליקה מהמצוק"

בשיחה מגרמניה סיפר אביה של הצעירה הישראלית, שגופתה אותרה לאחר כשבוע בדרום המדינה, על נסיבות מותה במהלך הטיול. "היא ירדה מפסגת ההר פלהורן והלכה בשביל לא מסומן שמסתיים במצוק – שממנו נפלה אל מותה", אמר האב. "מזג האוויר היה מאוד קשה והראות לקויה"

שעות ספורות לאחר שמשטרת גרמניה הודיעה על מציאת גופתה של ים לוי ז"ל, הצעירה הישראלית שנעלמה לפני כשבוע במהלך טיול בדרום גרמניה, מספר אביה לחדשות 2 על הנסיבות הטרגיות שהובילו למותה של בתו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה קרה כנראה ביום שלישי שעבר, כשהיא עלתה להר פלהורן ושלחה לי משם את התמונה האחרונה. היא המשיכה לטייל בפסגה, שאליה עלתה ברכבל, ואז ירדה ברגל", סיפר ארז לוי. "מזג האוויר היה מאוד קשה, היה ערפל, גשם, רוח חזקה וראות לקויה".

אביה של ים אמר כי בתו עוד הספיקה להיכנס לאיזשהו בית הארחה כדי לאכול משהו והמשיכה בירידה מהפסגה. "היא כנראה התבלבלה בשביל וירדה בשביל לא מסומן - כנראה שביל פרות שמסתיים במצוק. אנחנו כמעט בטוחים וגם המשטרה שהיא החליקה מהמצוק והידרדרה למותה".

הוא הוסיף כי "נראה לי שהיא מתה במקום, כל החפצים שלה נמצאו לידה". לוי תיאר את יום החיפושים הדרמטי שהוביל למציאת גופתה של בתו ואמר כי מדובר באזור שהוא לא מאוד מתויר. "נערכו סריקות רציניות של המשטרה, שהשתמשה במסוקים, בכלבים, במטפסי הרים ובחוליות של מתנדבים. רק המסוק הצליח לגלות אותה בנקיק", סיפר.

שושי שירוני, שכנתה של ים לוי, אמרה לחדשות 2: "נפער לנו בור בבטן. היא היתה אחראית, רצינית וחייכנית, לא איזה טיפוס מעופף שלא יודע מה הוא עושה עם עצמו ואיך הוא ניגש לדברים. היא היתה ממש ילדה שאפשר לסמוך עליה בכל צעד ובכל שעל. זה כל כך עצוב. המחשבה שעולה עכשיו היא רק איך לקבל את פני ההורים שלה ולחבק אותם, שיהיו להם כוחות להמשיך הלאה. זה הסרט הכי נורא שכל הורה מפחד שיקרה לו".