נושאים נשק? לא ברשת סטארבקס

נושא נשיאת הנשק הפך לאחד הבוערים בשנים האחרונות בארה"ב לאחר שורה של אירועי ירי. כעת החליטה רשת הקפה הגדולה בארה"ב לשנות את מדיניותה ולהפציר בלקוחותיה שלא להיכנס לסניפים עם נשק

קפה נטול נשק, ארכיון (רויטרס)

ימים ספורים חלפו הירי הקטלני בוושינגטון שגרם למותם של 13 בני אדם, הודיעה רשת בתי הקפה הפופולארית בארה"ב סטארבקס כי לא תאפשר ללקוחותיה להיכנס עם נשק למאות סניפיה ברחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העברתי זמן רב במחשבה על הנושא בחודשים האחרונים ואני יודע עד כמה העניין הזה טעון", אמר הווארד שולץ, מנכ"ל החברה בריאיון ל"ניו יורק טיימס". "ללקוחות רבים שלנו זה הפך להיות צורם לראות אנשים עם רובים בסניפים, נשק לא צריך להיות חלק מהחוויה בסטארבקס, במיוחד כאשר ילדים נמצאים בסביבה".

עם זאת מדגישים בחברה כי למרות השינוי במדיניות, לא יתבקשו עובדי הסניפים לדרוש מלקוחות שיבחרו להיכנס עם כלי נשק לעזוב את המקום. "אנחנו הולכים לשרת אותם כמו כל אחד אחר", אמר שולץ. "יש אנשים משני הצדדים שיהיו מאוכזבים או שיכעסו אבל אנחנו עושים את מה שטוב ללקוחות שלנו".

רוב הסניפים של הרשת המצליחה נמצאים במדינות שבהן ניתן לשאת נשק בגלוי. מדי שנה נרשמים מספר מקרי שוד מזוינים בסניפי החברה, ולאחרונה אף היו שתי תקריות שבהן נפלטו בטעות קליעים שהיו בתוך תיקים של שתי לקוחות שונות.

תחת המדיניות הקודמת, הפכה הרשת בעל כורחה לסמל עבור התומכים בנשיאה חופשית של אקדחים באמריקה. "אקטיביסטים בעד החזקת נשק השתמשו בחנויות שלנו כבמה פוליטית", אמר שולץ שמנסה להתנער מהתמיד הישנה. ב

חודש האחרון סטארבקס אף סגרה את אחת מחנויותיה בקונטיקט לאחר שהפגנה של תומכי נשיאת הנשק נערכה במקום. כעת נותר לראות אם הציבור האמריקני ייענה להפצרותיו של מנכ"ל הרשת המצליחה.