גרמניה: הורחבו החיפושים אחר הישראלית הנעדרת

יותר משבוע עבר מאז אבד הקשר עם ים לוי, הצעירה הישראלית שנעדרת בגרמניה. אתמול הורחבו החיפושים שנערכים כעת על ידי משטרת גרמניה בסיוע משרד החוץ הישראלי

החיפושים נמשכים, ים לוי (חדשות 2)

משטרת גרמניה הרחיבה ביממה האחרונה את החיפושים אחר ים לוי (23), הישראלית שנעדרת מזה למעלה משבוע בגרמניה. ביום רביעי שעבר, יום הולדתה של ים, היה היום האחרון בו הצליחו החוקרים לאתר קשר איתה שמאז אבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נכנסה לעניין ה"קרימינל פוליס" בגרמניה שהחלה לפעול במרץ לאיתורה", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טוביה ליבנה, מנכ"ל חברת סיטל בילנאומי, חברת החילוץ של כלל ביטוח. "מיד החל מבצע חיפוש נרחב שיתבצע בכל רחבי גרמניה ולא רק בעיר המחוז שבו נעלמה ים".

כחלק ממאמצי המשטרה המקומית, פורסמו פרטי המקרה בעיתונות הארצית בגרמניה ומתנדבים מחלקים פלאיירים בתחנות רכבת עם תמונתה של הישראלית. "מלבד זה החקירה נמשכת בדרכים נוספות שעדיף לא לפרט", הוסיף ליבנה.

לדבריו, "הנכונות של המשטרה הגרמנית גבוהה מאוד וכל הדברים האלה נעשים בסיוע של משרד החוץ ונציג משטרת ישראל בברלין".

בני משפחתה של לוי מנסים לשמור על אופטימיות ומלווים מקרוב את החיפושים אחר הבת האובדת. זמן קצר לאחר שנעדרה, טס אביה ארז לגרמניה כדי לעקוב אחר הניסיונות לאתרה.

המסר האחרון: "אני מבלה, הכל בסדר"

"אני מבלה, הכל בסדר" - כתבה לוי, לחברתה בפעם האחרונה שיצרה קשר. ערב יום הולדתה, ישבה ים בפאב מקומי ומשם שלחה את ההודעה באמצעות תוכנת המסרים בסמארטפון "ווטסאפ". בחודש הבא אמורה לוי מהיישוב לפיד הסמוך למודיעין להתחיל ללמוד באוניברסיטה.

לוי, שתכננה טיול בן חודש וחצי ברחבי גרמניה, יצאה לבדה למדינה. היעד הראשון שלה היה העיר מינכן בדרום המדינה, שאליה הגיעה בתחילת השבוע שעבר. משם המשיכה ים לעיירה אימנשטט במחוז בוואריה - עיירת גבול הממוקמת דרומית למינכן, באלפים הגרמניים, סמוך לגבול עם שווייץ.