אמו של היורה מוושינגטון: "הלב נשבר"

בהודעת שמע שפורסמה ברשת MSNBC, מתנצלת אמו של ארון אלכסיס, בפני קורבנות מסע ההרג הקטלני של בנה. "הוא לא יכול עוד לפגוע באיש עכשיו", אמרה

היורה, ארון אלכסיס (רויטרס)

מסע הירי הקטלני בבסיס חיל הים בוושינגטון ממשיך להסעיר את ארה"ב שמנסה להבין את המניע שגרם לארון אלכסיס בן ה-34 לרצוח 12 בני אדם ואז לטול את חייו שלו. לראשונה, אמו מדברת עם כלי התקשורת המדינה ומתנצלת בפני הקורבנות ובני משפחותיהם על מעשיו של בנה.

"אני לא יודעת למה הוא עשה את זה, לעולם לא אוכל לשאול אותו למה. ארון נמצא עכשיו במקום שבו הוא לא יכול לגרום עוד צער לאף אחד ועל כך אני שמחה", אמרה קטלין אלכסיס בהודעת שמע שפורסמה ברשת MSNBC.

"למשפחות של הקורבנות אני רוצה לומר, אני כל כך מצטערת שזה קרה", אמרה אלכסיס בקול שבור. "הלב שלי נשבר מאז התקרית".

זירת הרצח, השבוע (רויטרס)

התקרית הקשה אירעה בתחילת השבוע, אז פתח אלכסיס בירי בבסיס הומה האדם, וגרם למותם של 12 אזרחים ששהו במקום בגילאי 46 עד 73. על פי חקירת המשטרה, היורה קיבל רק בשבוע שקדם לרצח אישור כניסה למקום בשל עבודה שהחל לעבוד בה.

זמן קצר לאחר הירי, פורסם בכלי התקשורת האמריקנים כי לאלכסיס עבר פלילי שאמור היה למנוע ממנו להתקבל לעבודה. גם שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל התייחס לנושא ואמר כי היו מספיק "דגלים אדומים". לדברי הייגל, הנושא ייבדק לעומק בתקופה הקרובה כדי למנוע טרגדיות נוספות כאלה בעתיד.