מדוע הומתו כלבים שהגנו על הנסיך וויליאם?

במהלך שירותו הצבאי של הנסיך וויליאם, זכה המחנה שבו שירת לאבטחה מקיפה שכללה אחזקתם של מספר כלבי שמירה. כעת, לאחר שהודיע על פרישתו, החליטו בצבא הוד מלכותה כי אין להם צורך בכלבים - ואלה הומתו. משרד הביטחון הבריטי: העיתוי מקרי

הנסיך במהלך שירותו, ארכיון (רויטרס)

שני כלבי שמירה, שתפקידם היה להגן על הנסיך וויליאם במהלך שירותו הצבאי, הומתו - זמן קצר לאחר שהנסיך הודיע על כוונתו לפרוש משירות פעיל כטייס מסוקים בצבא הוד מלכותה, כך מדווח הדיילי מייל הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברוס, רועה בלגי ובלייד רועה בלגי הורדמו זמן קצר לאחר המשמרת האחרונה של הנסיך כטייס חילות והצלה. לטענת בכירים בחיל האוויר הבריטי, לא ניתן היה לעשות הסבה מקצועית לכלבים או להציב אותם עם משפחת המלוכה.

גורמים במשרד ההגנה הבריטי אמרו כי הכלב ברוס בן השבע וחצי "הגיע לסוף חיי העבודה שלו, ואילו בלייד בן ה-9, לא יכל לעבור לתפקיד אחר בשל סוגיות רפואיות והתנהגותיות שונות".

רועה בלגי, אילוסטרציה (רויטרס)

לנוכח הסערה התקשורתית שעשויה להיגרם מהמקרה, מיהרו גורמים המקורבים לנסיך להבהיר כי לא היה לו קשר ישיר עם הכלבים. "הם נועדו לספק הגנה נוספת על הבסיס שבו שירת", טענו. בצבא הבריטי מדגישים היום כי מדובר בצירוף מקרים בלבד. דובר רשמי של הנסיך סירב להגיב לנושא.