תאילנד: עונש מאסר לאיש חיזבאללה

שנה וחצי לאחר שפשטו כוחות משטרת תאילנד על מחסן בבירה ומצאו בו טונות רבות של חומרי חבלה, גזר בית המשפט בבנגקוק מאסר בפועל על אזרח לבנוני שנאשם בקשרים עם חיזבאללה. "אנחנו מתכוונים לערער על ההחלטה", הודיע פרקליטו בצאתו מבית המשפט

החשוד לאחר מעצרו, ארכיון (רויטרס)

בית המשפט בבנגקוק גזר היום (ד') 32 חודשי מאסר על אטריס חוסיין, אזרח לבנוני שהואשם בפעילות עבור ארגון חיזבאללה ובהחזקת חומרי נפץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוסיין בן ה-49, שלו גם אזרחות שוודית, נעצר בתחילת שנת 2012 בשדה התעופה בבירת תאילנד בעקבות התראות אמריקניות לניסיון פיגוע במזרח.

לאחר מעצרו, הוביל חוסיין את כוחות המשטרה המקומית למחסן עמוס בחומרי חבלה, שעל פי החשד נועדו לביצוע שורה של פיגועים ביעדים שונים.

בתקשורת התאילנדית דווח לאחר מעצרו כי בין היעדים הרבים של החולייה שבה היה שותף חוסיין הייתה גם שגרירות ישראל בבנגקוק. למרות האשמות אלה, דחה האיש את הקשר לארגון הטרור הלבנוני. הפרקליטות בתאילנד הדגישה כי אין לו קשר לניסיון הפיגוע הכושל מספר חודשים לאחר מכן של מספר אזרחים אירנים.

לאחר מתן גזר הדין, אמר עורך דינו כי בכוונתו לערער על ההחלטה. "הוא מבין את התהליך, הוא מקבל את ההחלטה, אבל אנחנו נעבור לערכאות נוספות", אמר פרקליטו.