הטבח בוושינגטון: מחפשים אחר מניע לרצח

בארצות הברית ממשיכים בחקירת הירי בבסיס חיל הים אתמול במהלכו נרצחו 13 בני אדם. היורה, אהרון אלכסיס הועסק על ידי קבלן משנה של חברת הטכנולוגיה HP והשיג אישור כניסה לבסיס - אז פתח בירי. עוד נחשף כי אלכסיס היה שותף לחילוץ קורבנות במתקפת הטרור ב-11/9 ולקה בטראומה

כוחות הביטחון האמריקנים ממשיכים בחקירת אירוע הירי הקטלני בוושינגטון שהתרחש אתמול (ב'), שבו נהרגו 13 בני אדם, בכדי לנסות ולהבין מה היה המניע לרצח. על פי ממצאים ראשוניים, היורה שחוסל , ארון אלכסיס בן ה-34 המתגורר בפורט' וורט' שבמדינת טקסס, הועסק על ידי חברת קבלן של חברת הטכנולוגיה "HP", וכך ככל הנראה השיג אישור כניסה לבסיס הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל שמתקדמת החקירה, נחשפים פרטים נוספים אודות עברו של אלכסיס. ב-11 בספטמבר היה שותף לחילוץ קורבנות במתקפת הטרור  בניו יורק ולקה בטראומה בעקבות האירוע. בשנת 2004 היה מעורב בתקרית ירי לעבר רכב, תקרית שבגינה נפתח נגדו תיק פלילי במשטרת סיאטל. בשנת 2010 הוא נעצר על שימוש בנשק בניגוד לחוק, לאחר שירה לעבר תקרת דירה בעיר מגוריו - ככל הנראה בשל מפגעי רעש מצד שכניו. על פי הדיווחים שהגיעו אתמול מבסיס חיל הים בוושינגטון, אלכסיס החמוש בשלושה כלי נשק פתח בירי לכל עבר. אחרי שהתבררה זהותו, החברה שהעסיקה אותו אמרה כי היא תסייע לחקירה בכל שתוכל.

מיד לאחר הירי, פתחו השוטרים במרדף אחר גבר נוסף ממוצא אפרו אמריקני, שעל פי החשד היה מעורב אף הוא בתקרית. ואולם, מספר שעות לאחר מכן הודיע ראש עיריית וושינגטון ווינסנט גריי כי נשלל החשד שבירי השתתף אדם נוסף וכי אלכסיס פעל לבדו.

המודעה שפרסם ה-FBI (AP)

עדי ראייה: "הרים רובה, כיוון - וירה"

עדי ראייה שהצליחו להיחלץ מהאש שנפתחה לעברם, סיפרו לרשת טלוויזיה אמריקנית על דקות האימה: "ניסינו לצאת מהדלת האחורית והבחנו בו (ביורה) במסדרון. הוא יצא מהפינה וירה לעברנו שתיים או שלוש יריות. רצנו במדרגות כדי לצאת מהבניין, ולאחר מכן שמענו עוד קולות ירי. הוא פגע בקיר מעלינו ממש כשניסינו לצאת".

חיילים במקום הירי (רויטרס)
"זו טרגדיה מחרידה", אמר מושל וושינגטון וינסנט גריי. "יורה נכנס למטה הפיקוד ופתח באש. המשטרה הגיבה באופן מיידי ופתחה בסריקות אחר האחראי למעשה". לדבריו, ככל הידוע, מדובר באירוע בודד. הוא ביקש מתושבי המקום להתרחק מזירת האירוע והוסיף כי הבית הלבן עודכן באירועים. מפקדת משטרת וושינגטון הבירה אישרה כי שלושה בני אדם חשודים בירי, אחד מהם נהרג.

למקום זרמו צוותי הצלה גדולים ו"שטח סטרילי" הוקם בקרבת הזירה לאנשי חיל הים. בבסיס חיל הים בוושינגטון משרתים כ-3,000 אנשי צבא והוא מהגדולים שבבסיסי החיל בארצות הברית.

ירי בבסיס חיל הים בוושינגטון - הסיקור המלא:

הירי בוושינגטון: נחשפה זהות הרוצח

עדויות: "הרים רובה, כיוון - וירה"

הרוגים ופצועים מירי בבסיס חיל הים בוושינגטון