הירי בוושינגטון: נחשפה זהות הרוצח

ארון אלכסיס, תושב טקסס בן 34, פתח באש בבסיס חיל הים בבירה האמריקנית. בעבר נעצר על שימוש בלתי חוקי בנשק. כתוצאה מהירי נהרגו 12 בני אדם ורבים נוספים נפצעו. עוצר הוכרז בגבעת הקפיטול. מצוד אחר חשוד נוסף

כוחות הביטחון בארצות הברית ממשיכים לחשוף פרטים על אירוע הירי הקטלני בוושינגטון, שבו נהרגו לפחות 12 בני אדם ולמעלה מעשרה נפצעו. הבולשת הפדרלית הודיעה כי היורה שחוסל הוא ארון אלכסיס, תושב פורט' וורט' שבמדינת טקסס, בן 34. בין השנים 2007 ל-2011 שירת אלכסיס בחברה חיצונית שנתנה שירותים לצבא. בשנת 2010 הוא נעצר על שימוש בנשק בניגוד לחוק. לפי שעה, לא ידוע מה המניע העומד מאחורי הירי. עוצר הוכרז בגבעת הקפיטול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום מצוד ממושך אחר אחד החשודים בירי, התברר כי הוא אינו קשור לאירוע. לפי שעה, נמשכים המאמציפ ללכוד חשוד נוסף. תקרית האש הקטלנית התרחשה סמוך לשעה 15:30 (שעון ישראל), לאחר שאדם לבוש במדים בסגנון צבאי החמוש בשלושה כלי נשק פתח באש בבסיס חיל הים בוושינגטון. אחרי שהתבררה זהותו, החברה שהעסיקה אותו אמרה כי היא תסייע לחקירה בכל שתוכל.

חיילים במקום הירי (רויטרס)

עדי ראייה: "הרים רובה, כיוון - וירה"

עדי ראייה שהצליחו להיחלץ מהאש שנפתחה לעברם, סיפרו לרשת טלוויזיה אמריקנית על דקות האימה: "ניסינו לצאת מהדלת האחורית והבחנו בו (ביורה) במסדרון. הוא יצא מהפינה וירה לעברנו שתיים או שלוש יריות. רצנו במדרגות כדי לצאת מהבניין, ולאחר מכן שמענו עוד קולות ירי. הוא פגע בקיר מעלינו ממש כשניסינו לצאת".

המודעה שפרסם ה-FBI (AP)
"זו טרגדיה מחרידה", אמר ראש עיריית וושינגטון וינסנט גריי. "יורה נכנס למטה הפיקוד ופתח באש. המשטרה הגיבה באופן מיידי ופתחה בסריקות אחר האחראי למעשה". לדבריו, ככל הידוע, מדובר באירוע בודד. הוא ביקש מתושבי המקום להתרחק מזירת האירוע והוסיף כי הבית הלבן עודכן באירועים. מפקדת משטרת וושינגטון הבירה אישרה כי שלושה בני אדם חשודים בירי, אחד מהם נהרג.

למקום זרמו צוותי הצלה גדולים ו"שטח סטרילי" הוקם בקרבת הזירה לאנשי חיל הים. בבסיס חיל הים בוושינגטון משרתים כ-3,000 אנשי צבא והוא מהגדולים שבבסיסי החיל בארצות הברית.

ירי בבסיס חיל הים בוושינגטון - הסיקור המלא:

עדויות: "הרים רובה, כיוון - וירה"

הרוגים ופצועים מירי בבסיס חיל הים בוושינגטון