הירי בבסיס חיל הים בוושינגטון: "היורה הרים רובה, כיוון - וירה"

עדי ראייה שהצליחו להיחלץ מתקרית האש במתקן הצבאי המאובטח גוללו את רגעי הדרמה: "היורה יצא מהפינה וירה לעברנו; רצנו במדרגות כדי לצאת מהבניין". הערכה: החשודים אינם אנשי צבא, אך נכנסו למקום במדים. הערכה: היורה הוא ארון אלקסיס, תושב טקסס בשנות ה-30 לחייו, שגנב תג של עובד המקום

"טרגדיה מחרידה" (סוכנויות הידיעות)

שעות ספורות מאז תחילת אירוע הירי בוושינגטון - ועדיין לא ברורות נסיבות המקרה. לפי שעה, ידוע על לפחות 12 הרוגים בתקרית הירי. היורים, שניים או שלושה במספר, הצליחו לירות בתוך מפקדת חיל הים של ארצות הברית - מרחק מאות מטרים מגבעת הקפיטול. ההערכה היא שהיורה הוא ארון אלקסיס, תושב טקסס, בן 34, שגנב תג של עובד לשעבר כדי להיכנס לבסיס כשהוא לבוש במדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת זירת האירוע עולה תמונה שלפיה היורה או היורים לא היו אנשי צבא. כפי הנראה, הם לבשו מדים וכך הצליחו להיכנס אל המתקן המאובטח. עדי ראייה סיפרו כי אחד מהם פתח באש בעזרת אקדח, וחברו השתמש ברובה סער דו-קני.

עדי ראייה שהצליחו להיחלץ מהאש שנפתחה לעברם, סיפרו לרשת טלוויזיה אמריקנית על דקות האימה: "ניסינו לצאת מהדלת האחורית והבחנו בו (ביורה) במסדרון. הוא יצא מהפינה וירה לעברנו שתיים או שלוש יריות. רצנו במדרגות כדי לצאת מהבניין, ולאחר מכן שמענו עוד קולות ירי. הוא פגע בקיר מעלינו ממש כשניסינו לצאת".

ההערכות בקרב כוחות הביטחון האמריקניים מדברות על ככל הנראה יורה אחד שנהרג מאש אנשי האבטחה ושניים נוספים, חשודים פוטנציאלים, שאחריהם עדיין מתנהל מצוד נרחב.  

מושל וושינגטון: "טרגדיה מחרידה"

"זו טרגדיה מחרידה", אמר מושל וושינגטון וינסנט גריי. "יורה נכנס למטה הפיקוד ופתח באש. המשטרה הגיבה באופן מיידי ופתחה בסריקות אחר האחראי למעשה". לדבריו, "ככל הידוע לנו, מדובר באירוע בודד". הוא ביקש מתושבי המקום להתרחק מזירת האירוע והוסיף כי הבית הלבן עודכן באירועים. מפקדת משטרת וושינגטון הבירה אישרה כי שלושה בני אדם חשודים בירי, אחד מהם נהרג.

למקום זרמו צוותי הצלה גדולים ו"שטח סטרילי" הוקם בקרבת הזירה לאנשי חיל הים. בבסיס חיל הים בוושינגטון משרתים כ-3,000 אנשי צבא והוא מהגדולים שבבסיסי החיל בארצות הברית.

מהבית הלבן נמסר כי הנשיא ברק אובמה עוקב אחרי ההתפתחויות: "הנשיא מתעדכן במצב, הוא נמצא יחד עם היועצת הבכירה לענייני המלחמה בטרור וביטחון פנים ליסה מונאקו. הנשיא הורה לצוותו להישאר בקשר עם מקורבים לו בממשל, בניהם גורמים בצי ובבולשת". אובמה אמר כי "הרשויות המקומיות והפדרליות ישתפו פעולה בחקירה, נעשה הכל כדי שמי שאחראי לירי ייתפס".

בסיס חיל הים בוושינגטון (רויטרס)

 "אחד היורים חוסל"

הכל החל סמוך לשעה 15:30 (שעון ישראל) אז נשמעו יריות בבסיס חיל הים בבירה. לפחות שישה בני אדם נהרגו מהירי, ביניהם שוטר, וכעשרה נוספים נפצעו. שלושה מהם במצב קריטי. מפקדת המשטרה: "אחד היורים חוסל, מצוד אחר שניים נוספים". עוד נמסר, כי כעת נערך מצוד נרחב אחרי החשודים - אחד מהם הוא גבר אפרו-אמריקני כבן 50, השני גבר לבן. שניהם היו לבושים מדי צבא או תלבושת מנומרת דומה למדים. מסוק משטרתי חג מעל זירת האירוע ותנועת המטוסים בנמל התעופה רייגן קורקעה זמנית, אך חודשה מאוחר יותר.

מקור ביטחוני בכיר מסר ל-CNN כי מצבם של הנפגעים הנוספים לא ידוע. הנשיא אובמה עודכן במתרחש. חיל הים האמריקני העלה פוסט על האירוע בחשבון הטוויטר שלו. על פי דיווח ב"וושינגטון פוסט", היורה מתבצר באחד החדרים במקום. למקום זרמו צוותי הצלה גדולים ו"שטח סטרילי" הוקם בקרבת הזירה לאנשי חיל הים. בבסיס חיל הים בוושינגטון משרתים כ-3,000 אנשי צבא והוא מהגדולים שבבסיסי החיל בארצות הברית.