צפו: דובת קוטב ברחובות לונדון

פעילי גרינפיס פתחו בקמפיין מחאה ברחובות הבירה הבריטית, שלא חוותה ההתרגשות כזו מאז הצגתו של הנסיך ג'ורג' לעולם. מיצג שכלל דובת קוטב ענקית ש"התהלכה" ברחבי העיר נועד לעורר את תשומת הלב לקידוחי הנפט בקוטב הצפוני הפוגעים בסביבה

אמש ציפתה הפתעה לעוברים ושבים ברחובות לונדון. דובת קוטב במשקל שלוש טונות הובאה אל מרכז העיר במסגרת מיצג מחאה נגד פעולות הקידוח המתבצעות בקוטב הצפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי ששהה ברחובות הבירה הבריטית שפשף עיניו למראה ה"דובה" הענקית שחלפה ברחובות. אנשי ארגון "גרינפיס" הביאו את המיצג הענק אל העיר והוא הופעל על ידי 15 מפעילי בובות. לדברי אנשי הארגון, הדובה שכונתה "אורורה" נבנתה לצורך מאבק המחאה נגד הקידוחים המתבצעים על ידי גורמים שונים בקוטב הצפוני. 

"יצרנו 'מחאה קוטבית'", הסבירה שרה אייך, פעילת הארגון. "זה חלק ממבצע שנערך ב-100 ערים ברחבי ההעולם".

מביא את בעיות בקוטב ללונדון (AP)

"אסון טבע - עניין של זמן"

אייך סיפרה כי היא וחבריה השקיעו חודש שלם בבניית המייצג, שעוצב על ידי כריסטופר קלי. לדבריה, לונדון היא התחנה הראשונה במסעה של הדובה הגדולה ברחבי העולם. בהמשך, היא תנדוד לצרפת , גרמניה, רוסיה, קנדה, ארה"ב ולמדינות נוספות.

פעילי גרינפיס טוענים כי קמפיין הרחוב הוא משמעותי וחשוב לשמירה על האיזון האקולוגי בקוטב הצפוני. לדבריהם, חברות האנרגיה הבינלאומיות ממיסות, משנעות ואף מזהמות שטחים שלמים בסביבת הקוטב הצפוני בעת חיפושיהן אחר מקורות נפט חדשים.

הפעילים הסבירו כי בעקבות פעילות החברות, אסון טבע בקצהו הצפוני של כדור הארץ הנו בגדר שאלה של זמן בלבד, ויש לפעול כדי למנוע מצב שכזה.