המועמד המוביל לראשות הבנק הפדרלי – הסיר מועמדותו

לארי סאמרס המקורב לנשיא אובמה, הודיע על פרישתו מהתפקיד, ככל הנראה בעקבות חשש מקשיים בתהליך אישור המינוי בסנאט. בימים האחרונים נמתחה ביקורת על סאמרס על רקע התבטאויותיו בעבר בהן טען כי לנשים יש כישורים אינטלקטואליים נחותים במקצועות ריאליים

"אישור המועמדות יישא אופי מר", סאמרס (AP)

עולם הכלכלה הבינלאומי סוער: לארי סאמרס, מי שנחשב למועמד המוביל למשרת יושב ראש הבנק הפדרלי, ה"פדרל ריזרב", הודיע אמש (א') לנשיא ארצות הברית ברק אובמה כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאמרס כיהן כשר אוצר בממשל קלינטון ושימש כיועץ הכלכלי הראשי בבית הלבן בתקופת הכהונה הראשונה של אובמה. עד היום הוא נחשב מקורב לאובמה, ויועד להחליף את יושב בראש הנוכחי בן ברננקי, עם סיום תפקידו.

"בעל כורחי הגעתי למסקנה, שתהליך אישור מועמדותי בסנאט יישא אופי מר ולא ישרת את האינטרסים של הבנק הפדרלי, של הממשל, ובסופו של דבר, של ההתאוששות הכלכלה הלאומית", כתב סאמרס במכתבו.

בימים האחרונים גברו קולות המתנגדים למינוי סאמרס לתפקיד, לאחר שלפחות שלושה סנאטורים הביעו הסתייגות מאישור מועמדותו, על רקע התבטאויות שנויות במחלוקת שאמר בעברו. סאמרס, שכיהן בעבר כנשיא אוניברסיטת הרווארד, העיר לא פעם לגבי כישורים אינטקלטואלים נחותים של נשים במקצועות המדעים והמתמטיקה.