ההודעה האחרונה של ים לוי: "אני מבלה, הכל בסדר"

נמשכים החיפושים אחר ים לוי בת ה-23, שעקבותיה נעלמו במהלך טיול בגרמניה בשבוע שעבר. הקשר האחרון שיצרה היה הודעה ששלחה ב"ווטסאפ" לחברתה, בערב יום הולדתה. מנהל משלחת החילוץ: "ייתכן ויצאה לטרק, אך בוחנים גם כיוון פלילי"

החיפושים נמשכים. ים לוי (פייסבוק)

"אני מבלה, הכל בסדר" - זהו המסר שהעבירה ים לוי, הישראלית בת ה-23 שנעלמה בגרמניה, לחברתה בפעם האחרונה שיצרה קשר. מאמצי החיפוש אחרי הצעירה הישראלית נמשכים בקדחתנות זה היום השלישי. ביום שלישי האחרון, ערב יום הולדתה, ישבה ים בפאב מקומי ומשם שלחה את ההודעה באמצעות תוכנת המסרים בסמארטפון "ווטסאפ". בחודש הבא אמורה לוי מהיישוב לפיד הסמוך למודיעין להתחיל ללמוד באוניברסיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי, שתכננה טיול בן חודש וחצי ברחבי גרמניה, יצאה לבדה למדינה לפני כשבוע. היעד הראשון שלה היה העיר מינכן בדרום המדינה, שאליה הגיעה בתחילת השבוע שעבר. משם המשיכה ים לעיירה אימנשטט במחוז בוואריה - עיירת גבול הממוקמת דרומית למינכן, באלפים הגרמניים, סמוך לגבול עם שווייץ. בערב יום שלישי האחרון לוי לא חזרה למלון בעיירה - ומאז גם לא יצרה קשר עם בני משפחתה.

טוביה ליבנה, מנהל משלחת החילוץ מחברת "סיטל בינלאומי" שנמצא בארץ, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי בשלב זה אין ממצאים חדשים. "אנו פועלים בשני כיוונים אפשריים", הסביר ליבנה. "ישנו הכיוון הפלילי, וכן האפשרות שהיא יצאה לבד לטרק באזור ואירעה תאונה. שתי האופציות נבדקות, בעיקר על רקע קשר שהיה לה עם תושבים מקומיים, ביניהם מנהלי אתרים שזיהו אותה עם כמה צעירים גרמניים שהיא ישבה איתם ולא ברור אם הקשר ביניהם נמשך".

"ביצענו שחזור במקומות בהם הייתה"

לדברי ליבנה, צוות החיפוש הישראלי נשלח למקום עוד לפני כניסת הצום וכרגע מנסים לאתר אחר מידע חדש אודותיה יחד עם מקומיים, אך עד עכשיו אין קצה חוט. "ביצענו שיחזור במקומות שידענו שהיא הייתה, ומנהלי המקום זכרו אותה - חסר לנו מידע מיום רביעי והלאה", אמר.

אביה של ים, שמשתתף בחיפושים בגרמניה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "התחלנו לסרוק את כל השטח בשיתוף עם המשטרה המקומית ובסיוע של משרד החוץ והקונסול הישראלי במינכן. השוטרים וחוקרים של חברות הביטוח מסייעים לנו בחיפושים, התפרסמו מודעות בעיתונים באזור וגם ברשתות החברתיות. אנחנו לא מפסיקים לחפש ומאוד דואגים לה".

בעקבות עלויות החיפושים הנרחבים אחר ים, פתחה משפחת לוי חשבון בנק למטרת גיוס תרומות וכיסוי העלויות. שם החשבון: מחפשים את ים לוי, סניף בנק הפועלים 777, מספר חשבון 400111.