צעירה ישראלית נעדרת בגרמניה - המשפחה יצאה לחיפושים

בחודש הבא אמורה ים לוי בת ה-23 מהיישוב לפיד הסמוך למודיעין להתחיל ללמוד באוניברסיטה. לפני כשבוע יצאה לטיול בגרמניה וזמן קצר לאחר שהגיעה – נעלמו עקבותיה. "במשטרה חושבים שהיא נראתה עם קבוצת מטיילים בהרים. אנחנו מאוד דואגים לה", סיפר אביה מגרמניה

ים לוי. נעדרת כבר 5 ימים (אתר המשטרה הגרמנית)

ביום שלישי האחרון התקבלו ההודעות האחרונות בוואטסאפ מים לוי בת ה-23, שיצאה לבדה לטיול ברחבי גרמניה. לוי שלחה לחברתה תמונות שלה מאזור היערות והאגמים שבדרום המדינה. מאז אותו יום - היא לא יצרה קשר עם מי מבני משפחתה או חבריה, והחל מסע חיפושים נרחב אחריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי, שתכננה טיול בן חודש וחצי ברחבי גרמניה, יצאה לבדה למדינה לפני כשבוע. היעד הראשון שלה היה העיר מינכן שבדרום גרמניה - אליה הגיעה בתחילת השבוע שעבר. משם המשיכה לעיירה אימנשטט שבמחוז בוואריה - עיירת גבול הממוקמת דרומית למינכן, באלפים הגרמניים, סמוך לגבול עם שווייץ.

בערב יום שלישי האחרון לוי לא חזרה למלון בעיירה - ומאז גם לא יצרה קשר עם משפחתה. "היא דיברה איתנו באותו יום, אבל מאז לא שמענו ממנה. הבנו שהיא לא חזרה לחדר שלה", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אביה ארז, הנמצא באזור בו בתו נעלמה בגרמניה יחד עם אמה, אלה.

"המראנו לגרמניה והגענו לאזור ביום שישי לפני כניסת החג", סיפר האב המודאג. "התחלנו לסרוק את כל השטח בשיתוף עם המשטרה המקומית ובסיוע של משרד החוץ והקונסול הישראלי במינכן. השוטרים וחוקרים של חברות הביטוח מסייעים לנו בחיפושים, התפרסמו מודעות בעיתונים באזור וגם ברשתות החברתיות. אנחנו לא מפסיקים לחפש ומאוד דואגים לה".

 

המודעה שפרסמה אחותה של ים (וואטס אפ)

יצאה לטיול ארוך?

הצוותים מחפשים אחרי לוי מזה שלושה ימים - וההערכה של המשטרה היא כי הצטרפה לחבורת מטיילים מקומית שיצאה לטייל בהרים ובאגמים שבאזור. "מסרו לנו שהיא ככל הנראה נראתה מטיילת עם חבורה מקומית ביום רביעי", סיפר אביה. "אנחנו יודעים שהיא לקחה איתה את הטלפון הנייד ואפילו קנתה כרטיס סים גרמני, אבל המטען שלה נשאר בחדר - ולא נעשה בכרטיס שימוש".

בחדר המצב של משרד החוץ בירושלים מרכזים את כלל האינפורמציה הנוגעת להיעלמותה של לוי - ממקומיים בגרמניה שאולי ראו אותה ויצרו קשר עם תחנת המשטרה המקומית דרך מכרים בפייסבוק או דרך הוואטסאפ שאולי נתקלו בה.

"פתחנו אתמול קבוצה בפייסבוק שאנחנו מעדכנים באופן שוטף", אמרה אחותה של לוי, גל, שנשארה בבית המשפחה ביישוב לפיד הסמוך למודיעין - ומרכזת את מאמצי החיפוש גם משם. "שיתוף הפעולה של שירותי הביטחון הגרמניים והמאמצים של משרד החוץ ראויים לציון. הדודים שלי מתכוונים מחר לטוס לגרמניה ולסייע במאמצי החיפוש. אנחנו מקווים שהיא תימצא מהר ושנדע שהיא בסדר".

טוביה ליבנה, מנהל משלחת החילוץ מחברת "סיטל בינלאומי", אמר לחדשות 2 באינטרנט כי בשלב זה אין ממצאים חדשים. "אנו פועלים בשני כיוונים אפשריים", הסביר ליבנה. "ישנו הכיוון הפלילי, וכן האפשרות שהיא יצאה לבד לטרק באזור ואירעה תאונה. שתי האופציות נבדקות, בעיקר על רקע קשר שהיה לה עם תושבים מקומיים, ביניהם מנהלי אתרים שזיהו אותה עם כמה צעירים גרמניים שהיא ישבה איתם ולא ברור אם הקשר ביניהם נמשך. אנחנו מחפשים קצה חוט שיוביל אותנו לכיוון שבו היא הלכה", הסביר.

בעקבות עלויות החיפושים הנרחבים אחר ים, פתחה משפחת לוי חשבון בנק למטרת גיוס תרומות וכיסוי העלויות. שם החשבון: מחפשים את ים לוי, סניף בנק הפועלים 777, מספר חשבון 400111.