גרושת חייל בריטי לשעבר טוענת: "חיילי קומנדו סינוורו נהגה של הנסיכה דיאנה"

כחודש לאחר שהסקוטלנד יארד פתח מחדש את תיק החקירה לגבי נסיבות מותה של הנסיכה מוויילס, טוענת האישה כי בעלה לשעבר ציין באזניה כי גורמים בארמון המלוכה ש"לא אהבו את מערכת היחסים שלה עם דודי אל-פאייד" הביאו לתאונת הדרכים הקטלנית

חיילים גרמו למותה? דיאנה (רויטרס)

נסיבות מותה של הנסיכה מוויילס לא מפסיקות להעסיק את הבריטים. ה"דיילי מייל" הבריטי ציטט הבוקר (א') את אשתו של אחד מחיילי חיל האוויר המלכותי, באמרה כי מותה של דיאנה נגרם בעקבות אירוע שבו סונוור נהגה האישי על ידי חיילי הוד מלכותה מיחידת קומנדו בריטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בעיתון, סיפורו של החייל לשעבר, נ', הגיע לאוזניה של אשתו לאחר שבשנת 2008 הוא לימד את בנה של דיאנה, וויליאם, שיעורי נהיגה מתקדמת. עוד הוסיפה גרושת החייל, כי זוהי למעשה הסיבה האמיתית שבעטיה פתח הסקוטלנד יארד בחקירה נוספת לגבי נסיבות מותה של דיאנה. "הוא סיפר לי שאחד מחבריו היה אחראי לתאונת הדרכים שהביאה למותה של דיאנה", אמרה. "הזדעזעתי מסיפורו, אבל האמנתי לו".

בהמשך, כך לדברי האישה, סיפר לה בעלה לשעבר כיצד חיילי יחידת הקומנדו הבריטית עקבו אחר הנסיכה מוויילס ומי שהיה בן זוגה, דודי אל-פאייד, שמת גם הוא בתאונה. "היה אור חזק במנהרה שסינוור את נהג הרכב". לטענתה, גרושהּ ציין בפניה כי "פקודה זו פקודה".

האישה, שזהותה נותרה חסויה, טענה באוזני חוקרי הסקוטלנד יארד כי התאונה שבה נהרגה הנסיכה דיאנה "הייתה מזימה של גורמים בבית המלוכה שלא חיו בשלום עם מערכת היחסים שלה ושל אל-פאייד". כשנשאלה על ידי החוקרים מדוע לא דיווחה על עדויותיו של בעלה לשעבר עד עתה, השיבה כי שמעה אותן כשנתיים לפני שפירקו את נישואיהם - ונשבעה לסודיות מוחלטת.

חשד בממלכה: "הנסיכה דיאנה נרצחה"

לפני כחודש דווח כי הסקוטלנד יארד בוחן מידע חדש על מותה של הנסיכה, שממנו עולה חשד כי הנסיכה היא נרצחה. על פי הדיווח ברשת סקיי הבריטית, עלה מהמידע שהגיע לחוקרים חשד שלפיו "הנסיכה, בן זוגה דודי אל-פאייד ונהג המכונית שבה נסעו נרצחו על ידי חייל בצבא הבריטי".

האינפורמציה הועברה דרך מקורות צבאיים על ידי זוג הורים לאישה הנשואה לחייל לשעבר, והיא תיבחן על ידי קציני מפיקוד המבצעים והפשעים המיוחדים. יצוין, כי בחודש דצמבר 2006 פורסם דוח שחיבר מפכ"ל המשטרה הבריטית לשעבר, לורד סטיבנס, ובו נדחו כל הטענות כי הנסיכה דיאנה נרצחה.

ב-31 באוגוסט 1997 הייתה הנסיכה דיאנה מעורבת בתאונת דרכים בפריז, לאחר שעדר של צלמי פפראצי דלק אחרי המכונית שבה נסעה. בכניסה למנהרה, פגע כלי הרכב בצידה הימני והיא התנגשה באחד העמודים התומכים. דיאנה חולצה מזירת התאונה כשהיא עדיין בחיים, אולם בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.