האיש המבוגר בעולם מת בניו יורק בגיל 112

סלוסטיאנו סנצ'ז נולד ב-1901 בספרד, היגר לקובה כשהיה בן 17 ובהמשך השתקע בארה"ב ועבד ככורה פחם וכמוזיקאי חובב. 112 שנים אחרי, הוא מת בסוף השבוע בבית אבות בניו יורק כשהוא מחזיק בתואר "האיש המבוגר בעולם". הסוד שלו לאריכות ימים: אכילת בננות

עד 112. מת האיש המבוגר בעולם (חדשות 2)

הוא נולד בשנה הראשונה של המאה ה-20 בה נערך בהצלחה הניסוי הראשון של שידור בגלי רדיו, ומת בסוף השבוע בשיבה טובה: סלוסטיאנו סנצ'ז-בלסקז, שעד אמש היה הגבר המבוגר בעולם, מת ביום שישי בבית אבות בניו יורק בגיל המופלג 112.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סנצ'ז, שנודע בכינוי האירוני-משהו "שורטי", נולד ב-8 ביוני 1901 בכפר בספרד והיגר לקובה בימי מלחמת העולם הראשונה, כשהיה בן 17. שלוש שנים לאחר מכן, ב-1920, היגר עם משפחתו לארצות הברית, שם השתקע ועבד ככורה פחם בקנטאקי במקביל להיותו מוזיקאי חובב.

לפני מותו סיפר סנצ'ז מה הסוד שלו לאריכות ימים והשיב כי בכל יום נהג לאכול בננות וליטול טבליות של משככי כאבים. "אני קשיש, ובואו נשאיר את זה ככה", אמר לעורכי ספר השיאים של גינס. ביוני האחרון זכה לתואר "האיש המבוגר ביותר בעולם" לאחר שהיפני ג'ירואמון קימורה מת בגיל 116 - והוריש לו את התואר ואת שיא גינס.

כעת, כשהלך לעולמו, הנושאת בתואר האדם המבוגר בעולם היא האישה המבוגרת ביותר - מיסאו אוקאווה היפנית בת ה-115. סנצ'ז המנוח הותיר אחריו שני ילדים, שבעה נכדים, לא פחות מ-15 נינים ואפילו שבעה בני נינים.