רוסיה: 22 בני אדם נשרפו למוות בבית חולים

לאחר שאפריל נהרגו עשרות בשריפה בבית חולים פסיכיאטרי, שוב אסון במוסד רפואי ברוסיה: 22 בני אדם נהרגו ועוד 15 נעדרים בעקבות דליקה שפרצה בבית חולים סמוך לעיר סנט פטרסבורג. הנשיא פוטין הורה לחקור באופן יסודי את נסיבות האסון ושלח בכיר מטעמו לזירת האירוע

עוד אסון אש. אילוסטרציה (חדשות 2)

שוב שריפה קטלנית בבית חולים ברוסיה: עשרות בני אדם נהרגו בשריפה שאירעה בבית חולים פסיכיאטרי סמוך לעיר סנט פטרסבורג בצפון מערב המדינה. הרשויות מדווחות כי 22 בני אדם נהרגו ועוד 15 נעדרים. אחת ההרוגות היא אחות שניסתה להכווין את החולים אל מחוץ לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השריפה אירעה אתמול (ו') בשעות אחר הצהריים. היא החלה באחד המבנים של בית חולים פסיכיאטרי שמורכב ממבני עץ שנבנו לפני יותר מ-100 שנים ולא היו בהם מערכות לכיבוי אש. חקירה פלילית נפתחה לגילוי הסיבה לפרוץ האש.

59 בני אדם היו בתוך המבנה שעלה באש, 22 מתוכם ניצלו. ראש סוכנות החקירה הפדראלית של רוסיה הגיע לזירה בהוראה ישירה של הנשיא ולדימיר פוטין כדי לחקור את הנסיבות. פוטין עצמו מסר את תנחומיו למשפחות והבטיח כי חקירת האירוע תהיה מקיפה.

זהו אסון האש השני שמתרחש בבית חולים ברוסיה בשנה האחרונה. בחודש אפריל 38 בני אדם נשרפו בשריפה בבית חולים פסיכיאטרי סמוך לבירה מוסקבה. שני האירועים ממחישים את הרמה הירודה של אמצעי הבטיחות באש הקיימת בבתים ישנים, שנבנו בתקופה הסובייטית או לפניה.