קרי ולברוב: "השיחות על המשבר בסוריה היו מועילות"

מזכיר המדינה האמריקני ושר החוץ הרוסי כנסו מסיבת עיתונאים בז'נבה שבה הביעו אופטימיות לפתרון המשבר בסוריה בדרכים דיפלומטיות. ביום ראשון הקרוב צפוי קרי להגיע לביקור בזק לישראל

קרי ולברוב, היום (רויטרס)

בדרך לפתרון המשבר: מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ושר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ממשיכים בססב הדיונים האינטנסיבי שנועד למצוא פתרון למשבר בסוריה ולמנוע פעולה צבאית אמריקנית נגד מאגרי הנשק שבידי שלטונו של הנשיא הסורי אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שכינסו השניים בז'נווה, הביעו קרי ולברוב אופטימיות לאור הנכונות של המשטר בדמשק להתיר פיקוח על הנשק הבלתי קונבנציונאלי. "אנחנו מחויבים לנסות ולעבוד ביחד, בתקווה שהמאמצים יובילו לשלום וליציבות לאזור הזה שידע מלחמות רבות", אמר קרי.

השניים צפויים להיפגש פעם נוספת ב-28 בספטמבר בעצרת האו"ם בניו יורק, בניסיון ליזום תוכנית לוועידת שלום שתביא לסיום הסכסוך ושפיכות הדמים בסוריה.

בדרך לישראל, קרי (רויטרס)

בתוך כך, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי מזכיר המדינה קרי צפוי להגיע לביקור בזק בישראל ביום ראשון הקרוב ולקיים שורה של פגישות עם בכירים בצמרת הביטחונית והפוליטית. ניתן רק להניח כי קרי יעדכן את עמיתיו הישראלים בהתקדמות שנוצרה בימים האחרונים ובדרכי הפעולה האפשריות של ארה"ב בנודע למשבר.

דיווח: "הצבא הסורי החל לפזר את הנשק הכימי"

ובמקביל לנכונות שמראה המשטר הסורי לוותר על הנשק הכימי שברשותו, מפרסם היום העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי יחידה חשאית של צבא סוריה מפזרת את המאגרים של הנשק האסור בעשרות אתרים שונים ברחבי המדינה.

פקחי האו"ם באתר התקיפה, ארכיון (רויטרס)

על פי הדיווח, שמצטט גורמי ביטחון מערביים, פעולותיה של היחידה הצבאית הסודית נועדו כדי להקשות על הקהילה הבינלאומית לאתר את הנשק הכימי הסורי. הדברים באים לאחר שאסד הודיע על העברתו לפיקוח בינלאומי ועל הצטרפות לאמנה נגד אחזקת נשק כימי.