מנהיג אל-קאעידה במסר לרגל 12 שנים לפיגועי 11 בספטמבר: "המשיכו במאבק"

מנהיג אל-קאעידה איימן אל-זוואהירי מפרסם סרטון וידאו לציון 12 שנים לאסון התאומים שבו הוא קורא לחסידיו להמשיך במאבק נגד ארה"ב. לדבריו, "נמשיך לגרום לארה"ב להוציא סכומי עתק על ביטחון, נגרום להם לדמם כלכלית"

איום חדש, אל-זוואהירי (רויטרס)

שלשום הרכינה האומה האמריקנית את ראשה לציון 12 שנים לאסון התאומים, מתקפת הטרור המשולבת ב-11 בספטמבר 2001, שבה נהרגו אלפי בני אדם. היום מדווחת רשת CNN כי מנהיג ארגון אל-קעאידה, אותו ארגון שעמד מאחורי סדרת הפיגועים ההיא, משגר איומים חדשים נגד המעצמה החזקה בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איימן אל-זוואהירי, האיש שירש את אוסמה בן לאדן כמנהיג ארגון הטרור, קורא לחסידיו להנחית מכה גדולה נוספת על ארה"ב, "גם אם זה יידרשו לכך שנים של סבלנות", כך כלשונו. דבריו של אל-זוואהירי פורסמו בסרטון וידאו שהועלה אמש לרשת האינטרנט שבו הוא לועג לארה"ב על כישלונה הצבאי בעירק ובאפגניסטן.

מנהיג אל-קאעידה קרא לארגוני הטרור להמשיך ולפגוע בארה"ב, ואף ציין את הפיגוע במרתון בוסטון לפני מספר חודשים כדוגמה לפעולה שכזו. הוא קרא לאנשיו להמשיך ולהתגרות בארה"ב, כדי לגרום לממשל בוושינגטון להמשיך ולהוציא סכומי עתק על ביטחון, "כדי לגרום לאמריקה לדמם מבחינה כלכלית".

בחודש אוגוסט האחרון סגר ממשל אובמה 19 שגרירויות ברחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה לאחר שגורמי מודיעין יירטו תשדורת בין מנהיגי הארגון שהצביעו על כוונה לבצע סדרת פיגועים נגד מטרות אמריקניות באזור. על פי הדיווחים באחד השיחות שנקלטו, נשמע אל-זוואהירי עצמו כשהוא קורא לאחד מבכירי הארגון בתימן לפעול.