ניו ג'רזי: לפחות 50 בתי עסק נהרסו בשריפת ענק בטיילת

אש שפרצה בגלידרייה הובילה לשריפת ענק שהתפשטה בשל רוחות חזקות, וכילתה כמעט כליל את טיילת העסקים בניו ג'רזי. במדינה, שעדיין פועלת כדי לשקם את נזקי סופת "סנדי", הוכרז מצב חירום – והכבאים עדיין מנסים להשתלט על האש

שריפה גדולה שמשתוללת ביממה האחרונה בניו ג'רזי מאיימת להרוס כליל את טיילת הבילוי והעסקים - לפחות 50 בתי עסק עלו באש, בעיר שעדיין מנסה לשקם את עצמה לאחר נזקי סופת ההוריקן "סנדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקושי העיקרי של הכבאים, מלבד התמודדות עם ענני העשן הסמיכים המיתמרים מעל עיירת החוף, הן הרוחות החזקות באזור שהגיעו ביממה אחרונה למהירות של 65 קילומטרים בשעה. "מאות כבאים נאבקים כדי להשתלט על הלהבות", אמר מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי במסיבת עיתונאים שכינס.

"הכבאים חפרו תעלה באורך שישה מטרים, כאורכה של הטיילת, כדי לעצור את האש ולמנוע ממנה להתפשט לבניינים הצפופים שבסמוך", הוסיף המושל. בהמשך דבריו שיתף כריסטי את תחושותיו כששמע על השריפה, על רקע המאמצים לשקם את מדינתו מנזקי ההוריקן: "הרגשתי שאני רוצה להקיא, זה פשוט לא יאומן".

המושל כריסטי הכריז על מצב חירום במדינה, אך למעט מספר כבאים ותושבים שטופלו כתוצאה משאיפת עשן, לא ידוע על נפגעים בשריפה הקשה. כעת מחכים תושבי האזור לסופת הגשמים הגדולה שמתקרבת לחוף המזרחי של ארצות הברית, ואמורה לסייע למאמצים כיבוי האש.