האיש שפגש את כל חבריו ועוקביו ברשתות החברתיות

זה התחיל כרעיון טיפשי אופייני לשעות אחר הצהריים בסוף שבוע רגוע. תושב סקוטלנד החליט לממש את הייעוד של הרשת החברתית - הטוויטר, ויצא לפגוש את כלל עוקביו. את מי הוא מצא? כמה חברי אמת, כמה חנונים, אנשים שלא קיימים וגם כמה שלא מריחים כל כך טוב

דקלאן דינן והחברים העוקבים (טוויטר)

כשהרשת החברתית באמת הפכה לחברתית: לכולנו יש חברים רבים ברשתות החברתיות - ואפילו כאלה שאנחנו לא באמת מכירים. אבל מי חשב אי פעם לפגוש את כל אותם חברים בפייסבוק או עוקבים בטוויטר באופן אישי? דקלאן דינן, תושב סקוטלנד, החליט להפוך את הרעיון המטורף של לפגוש את כל עוקביו בטוויטר - למציאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהתחלה זה היה פשוט רעיון טיפשי שעלה במוחי ביום שבת אחר הצהריים", אמר דינן. אלא שלאט לאט, הוא התמסר לו. בחודש ינואר האחרון דינן בן ה-32 שמתגורר בגלזגו כתב בבלוג שלו: "אני רוצה לפגוש את כל האנשים שעוקבים אחרי בטוויטר. ערכתי רשימה ואני כבר עובד על להפוך את הרעיון למציאות. בינתיים פגשתי חמישה וזה נפלא".

"ומה אם הם פסיכים?", שאל את עצמו דינן - וגם ענה לעצמו:"בדרך כלל אנשים לא פסיכים. 99% מהאנשים שאתה פוגש הם אנשים טובים. יש כמה טיפשים, בורים או משעממים, חלקם מסריחים ולא ארצה לבלות איתם יותר, אבל אף אחד מהם לא היה מסוכן. גם אם הם מסוכנים, כל עוד אני חי - זה רק יעשה את הסיפור לטוב יותר".

"יש כמה אנשים שלא הייתי פוגש בנסיבות אחרות"

דינן בפגישות עם עוקביו (טוויטר)
אחרי שמונה חודשים, דינן התסריטאי והקוסם במשרה חלקית, הצליח לפגוש 150 מהאנשים שמאחורי התמונות של הטוויטר שלו. אלא שהמרחק משם להשלמת המשימה רב: דינן לא הצליח ולא יצליח לפגוש את כולם - פשוט כי חלקם לא קיימים באמת ואחרים לא משתמשים יותר בטוויטר ולכן לא קראו את בקשתו. את אלו שמתגוררים מעבר לים, הוא פגש בסקייפ.

הפגישות היו יכולות להימשך עוד ועוד, כיוון שבמהלך העבודה על פרויקט הפגישות שלו, נוספו לדינן עוד ועוד עוקבים, אבל כשהוא הגיע ל-150 הוא החליט להפסיק. ומי בדיוק עקב אחריו? 30-40 אנשים שהוגדרו על ידו כ"חנונים" מרחבי בריטניה שהכיר בימים שבילה את רוב זמנו במשחקי וידאו, אחרים אלו אנשים שראו את מופע הקסמים שלו בפסטיבל אדינבורו אבל במקרים רבים, לעוקבים בעצמם לא היה מושג למה הם עוקבים אחריו.

דינן אמר שלא נפגש עם האנשים בבתים שלהם אלא רק במקומות ציבוריים ולמרות שהתעייף - הוא יצא מרוצה. "יש בהחלט כמה אנשים שפגשתי שלא הייתי יכול לפגוש בשום נסיבות אחרות, ויש אחרים שאשמור איתם על קשר - ויש כמה שאפילו יהיו חברים לכל החיים", סיכם את החוויה.