הסיבה להתרסקות הקטלנית: צילומי סלפי שביצע הטייס

סלפי קטלני: דוח של הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה קובע כי התרסקות מטוס קל שהובילה לשני הרוגים נגרמה בגלל שהטייס צילם את עצמו בטלפון הנייד. הצילומים, שנערכו בטיסת לילה, הובילו לאיבוד השליטה שלו במרחב, להסחת דעתו ובסופו של דבר – לאיבוד השליטה על המטוס. הטייס היה בין הרוגי ההתרסקות

מטוס מהדגם שהתרסק, ארכיון (AP)

הסחת דעת שנוצרה בעקבות צילום תמונות סלפי בטלפונים סלולריים היא ככל הנראה הסיבה להתרסקות של מטוס קל בארה"ב אשתקד, התרסקות שהובילה למותם של הטייס והנוסע שהיו על הסיפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת CNN מדווחת כי הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה (NTSB) ניתחה צילומים שנמצאו במצלמת הגו-פרו של הטייס, מצלמה שלא ניזוקה ונמצאה בסמוך להריסות המטוס שהתרסק בחודש מאי בקולורדו. התיעוד הראה שהטייס, בן 29, צילם את עצמו ללא הרף במהלך הטיסה באמצעות הטלפון שלו.

"הטיסה הייתה בלילה, ובגובה נמוך. המבזק (פלאש) של המצלמה היה מופעל והאיר את תא הטייס בצורה שפגעה ביכולת ההטסה של המטוס", נכתב בדוח שפורסם על ההתרסקות. "סביר להניח שהשימוש בטלפונים הסלולריים במהלך הטיסה הסית את תשומת הלב של הטייס וגרמה לו לדיסאוריינטציה ולאיבוד השליטה על המטוס, שהזדקר, התהפך על גבו והתרסק", הוסיפו החוקרים.

חוקרי הרשות לא מצאו כל כשל טכני בהריסות המטוס, מדגם ססנה 152, שיכל לתרום להתרסקות. לטייס, בן 29, היו 726 שעות טיסה מתוכן 27 שעות של טיסת לילה. על פי תיעוד תיק הטיסה שלו ברשויות, לא הייתה לו הכשרה של הטסת נוסעים בלילה.