תועד מכה את כלבו – ונכנס לכלא

אזרח בריטי שהכה באכזריות את כלבו באמצעות מקל עץ, נכנס לכלא שם הוא ירצה את עונשו במשך ארבעה חודשים. חקירת המקרה נפתחה בעקבות תיעוד שצילמו שכניו של הבעלים המכה במצלמה נסתרת

ארבעה חודשי מאסר נגזרו על ג'ייסון אפלבי, תושב העיר ווית'רנסי באנגליה, שתועד כשהוא מכה נמרצות את כלבו. בנוסף לכך, קבע בית המשפט המחוזי בבריטניה כי אפלבי לא יוכל להחזיק עוד על בעלי חיים לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גזר הדין חתם משפט שהחל בזכות תלונה שהגישו שכניו של אפלבי בפני הארגון המלכותי למניעת התאכזרות כלפי בעלי חיים. השכנים צילמו בסתר את אפלבי מביתם, כשהוא מכה בחצר ביתו את כלבו בוני, בן שישה חודשים, באמצעות מקל עץ.

כשהגיעו פקחי ארגון הצדקה הבריטי לרווחת בעלי החיים, אמר להם אפלבי כי הוא היה צריך להרוג את הכלב עם פטיש. "צילומי הווידאו של האירוע הזה מדברים בעד עצמם", אמרה המפקחת חנה ברייר. "מעשיו של אפלבי הם מבישים ונתעבים, וניכר שהוא פעל באכזריות מכוונת. הארגון שלנו היה מסוגל להביא את התביעה לבית המשפט בזכות גבורתם של השכנים שהיו עדים לאירוע ודיווחו עליו".

תחילה ניסה אפלבי לטעון כי הוא רק פגע בקרקע ובגדר כדי להפחיד את בוני אחרי שזה קרע מפית מלוכלכת במטבח ביתו. אולם לבסוף הוא הודה באשמת גרימת סבל מיותר לבוני. הכלב בוני נמלט מבעליו כשהוא סובל מפציעות קלות, ולאחר טיפול הועבר לבעלים חדשים.

"ראיתי קטעי וידאו שמהם ברור שאתה מנסה לפגוע בכלב", אמר השופט המחוזי פרדריק ראת'רפורד לאפלבי במשפט. "הכלב רץ לתוך המלונה בניסיון לגונן על עצמו מפני מעשי האלימות שלך, אבל אתה המשכת במעשיך, הנפת באוויר את המלונה וזרקת אותה, והכלב נאלץ לברוח ממך".