האייתולה חמינאי: "מקווה שאובמה רציני ולא משחק"

באירן מסתכלים בעין בוחנת על העסקה המתגבשת בין סוריה לארה"ב. "אני מקווה שהגישה החדשה של ארה"ב לסוריה רצינית ולא משחק עבור התקשורת", אמר המנהיג העליון חמינאי. "שבועות הם איימו במלחמה עבור הציונים"

פחות מיממה לאחר שנשיא ארה"ב אובמה הביע הסכמה לדחיית התקיפה הצבאית בסוריה, אומר היום מנהיגה הרוחני של אירן, האייתולה עלי חמינאי, כי הוא "מעודד" מהגישה החדשה שאימצה המעצמה הגדולה בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מלא תקווה שהגישה החדשה של ארה"ב כלפי סוריה רצינית ואינה מניפולציה שנועדה לתקשורת", הדגיש חמינאי. "במשך שבועות הם איימו לפתוח במלחמה נגד אנשים לטובת הציונים".

הדברים של חמינאי, שפורסמו בסוכנות הידיעות האירנית, מצטרפים לאלה של נשיא הרפובליקה האסלאמית חסן רוחאני שניסה לנצל את האווירה הפייסנית בזירה הבינלאומית לאחר שארה"ב הודיעה על הקלה מסויימת בסנקציות המוטלות על ארצו.

בריאיון לטלוויזיה המקומית הביע אמש רוחאני תקווה כי סוגיית הגרעין תיפתר בדרכים דיפלומטיות, אך הזהיר כי גם לאפשרות זו זמן מוגבל. "לא ייתכן שיהיה זמן בלתי מוגבל לפתרון הסוגייה", אמר רוחאני . "צריך להגדיר לוח זמנים ברור, העולם צריך לנצל את ההזדמנות שנוצרה".

אובמה: הפעולות בסוריה יהוו מסר גם לאירן

הנשיא אובמה, הלילה (רויטרס)

אמש הבהיר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי בכוונתו לבקש מהקונגרס לדחות את מועד ההצבעה על התקיפה בסוריה, ובכך הוא מאמץ למעשה את ההצעה הרוסית לפתרון דיפלומטי בסוריה. בנאום שנשא לאומה הבהיר אובמה שהפעולות שיינקטו מול משטרו של אסד יהוו מסר גם למשטר האייתולות באירן.

בתוך כך, ובמקביל להצעת הפשרה שהציע נשיא רוסיה פוטין, מדווחת התקשורת בארצו כי בכוונתו לחזק את אחיזתו גם באירן. על פי הדיווחים הממשל במוסקווה הציע להעביר למשטר החדש של הנשיא רוחאני טילי S-300 מתקדמים ואף סיוע בבניית כור גרעיני חדש בבושהר.