רוחות של שינוי? ארה"ב הקלה חלק מהסנקציות על אירן

עיתון ה"ניו יורק טיימס" מדווח הבוקר כי ממשל אובמה החל בשורת הקלות של כמה מהסנקציות שהוטלו על אירן. המטרה: רצון לשפר את יחסי ארה"ב-אירן לאחר עליית הנשיא החדש חסן רוחאני לשלטון

אובמה ורוחאני. דף חדש ביחסים? (AP)

האם יחסי ארה"ב ואירן עומדים בפני מפנה? כחודש לאחר כניסתו של חסן רוחאני לתפקיד נשיא אירן והקולות המתונים שהשמיע, יש מי שמקשיב במערב - ומבקש לשדר לרפובליקה האיסלמית מסר של פיוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיתון ה"ניו יורק טיימס" מדווח היום כי ממשל אובמה הורה על מספר הקלות בסנקציות הסחר המוטלות על המשטר האירני כמחווה של רצון טוב לשלטונו של הנשיא החדש רוחאני, המבטא קו מתון יותר מקודמו.

הסנקציות שבהן בחר המשטר האמריקני להקל נוגעות לאפשרות של קיום קשרים הומניטריים ופעילויות של רצון טוב בין המדינות - אף על פי שיתקיימו במידה מוגבלת. בנוסף, בחר ממשל אובמה להקל על העברת ציוד רפואי לאירן ויקל על אפשרות הקיום של אירועי ספורט ומימון של ספורטאים ומאמנים מהמדינה.

משרד האוצר האמריקני הבהיר כי פעולות הקלת הסנקציות של הממשל האמריקני יופעלו באופן פרטני וייבחנו בהתאם לצעדים בהם תנקוט אירן. "ההקלה בסנקציות מבטאת את חיזזוק הקשר בין העם האירני לאמריקני", נמסר.

עם זאת, רק אמש דיווחה סוכנות הידיעות האירנית "מאהר" כי הנשיא רוחאני הצהיר כי ארצו לא תוותר על זכויותיה לגרעין, כך שעל רקע רצון המערב לפיוס, נראה שאירן לא סוטה מקידום תוכנית הגרעין שלה "לא נוותר על שום חלקיק מתוכנית הגרעין", אמר אתמול רוחאני.