קים ג'ונג און ביקש מדניס רודמן: "אמן את נבחרת הכדורסל של קוריאה הצפונית"

הביקור המפתיע של כוכב הכדורסל האמריקני דניס רודמן בקוריאה הצפונית הסתיים בבקשה חריגה: המנהיג קים ג'ונג און ביקש מרודמן לאמן את נבחרת הכדורסל של קוריאה הצפונית לקראת האולימפיאדה. בינואר ייערכו משחקי ראווה בין הנבחרת שיאמן רודמן לכנבחרת כוכבים מארה"ב

כוכב הכדורסל יאמן את הנבחרת של המדינה המסוגרת בעולם: דניס רודמן ביקר בשבוע שעבר בקוריאה הצפונית ואף נפגש עם המנהיג העליון, קים ג'ונג און. כעת מתברר כי ג'ונג און העביר לרודמן בקשה מיוחדת: אמן את נבחרת הכדורסל שלנו לקראת האולימפיאדה בריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במציאות המקבילה, שבה חי הענק דניס רודמן, כדורסלן עבר מוכשר ושערורייתי שממשיך לחפש סקנדלים או פרסום, מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און הוא איש חביב.

"אם הייתם פוגשים אותו בעצמכם הייתם רואים שהוא בחור טוב מאוד", העיד רודמן. "אני אומר את זה ברצינות. הוא צריך לבצע את עבודתו, אבל הוא בחור טוב".

אלא ש"לאיש הנחמד" מהמדינה ש"אינה רעה" הייתה בקשה מיוחדת לרודמן - ולא כזו שקשורה לעינויים, למאסרים לא חוקיים, לתכניות טילים מסוכנות או תכנית גרעינית. גם לא לרעב שמוכר למאות אלפים במדינה המבודדת הזו. קים רוצה שהענק משיקאגו בולס יעבוד בשבילו ובשביל האומה הצפון קוריאנית - ויאמן את נבחרת הכדורסל שלה.  

לדברי הכדורסלן מנהיג קוריאה הצפונית פנה אליו באלו הדברים: "דניס, אני רוצה שתחזור לאמריקה ותגיד להם: אנחנו רוצים שאנשים יגיעו לכאן מפני שאנו לא מדינה רעה. אנחנו רוצים שתעשה עבורנו דבר אחד, לקראת האולימפיאדה הבאה. אנחנו מבקשים שתאמן את הנבחרת האולימפית שלנו במהלך שלוש השנים הבאות".

בתגובה ענה לו כוכב הכדורסל הנודע: "בסדר, אעשה את זה" - לא ברור אם מתוך פחד או מתוך רצון אמיתי לסייע למדינה המבודדת.

ואכן - בחודש ינואר הקרוב רודמן מתכנן שני משחקי ראווה של הנבחרת הצפון קוריאנית שלו נגד נבחרת הכוכבים האמריקנית. המשחק הראשון בין הנבחרות צפוי להיערך ב-8 בינואר, יום הולדתו של המנהיג הנערץ קים. "נשחק ביום ההולדת שלו - וזה עומד להיות רגע היסטורי", הדגיש רודמן.

 פוליטיקה? משחק שונה לחלוטין

המשבר ייפתר? קים ואובמה (רויטרס, AP)
בעולמו של כוכב הכדורסל הנודע, ואולי מהגובה החריג שלו, כנראה שלא רואים מה בדיוק פסול בחברים הטובים מפיונגיאנג. בוושינגטון מקווים שבזכות הקשר המוזר הזה, שלטונות קוריאה הצפונית תסכים לשחרר את קנט באה - מיסיונר אמריקני בן 45 שהושלך בכפייה לאחד ממחנות העבודה הידועים לשמצה במדינה המסוגרת.

"אני לא רוצה לדבר על פוליטיקה מפני שאם אני אעשה את זה, זה יהיה משחק שונה לחלוטין וזו לא העבודה שלי", אמר רודמן. "התפקיד שלי הוא ללכת לשם ולנסות לשבור את הקרח. לא הגעתי לשם כדי לנסות ולהציל משהו. אני מנסה לעשות דבר אחד, לפתוח דלתות - ואולי בזכות זה הדברים ישתנו עכשיו", הדגיש כוכב הכדורסל. "אני לא הנשיא. אם אתם רוצים שהאיש ההוא ישתחרר, תשאלו את אובמה", סיכם.