רוסיה: "מגבשים תכנית מסודרת לפיקוח על הנשק הכימי בסוריה"

ברוסיה מבהירים כי הצעת הפשרה לא תישאר בגדר הצעה בלבד. "אנחנו עוברים על הפרטים עם דמשק", הצהיר שר החוץ לברוב. גם צרפת מתגייסת לעשייה ומצהירה כי תגיש הצעה מגובשת למועצת הביטחון של האו"ם

"עובדים על תוכנית מוסדרת ויעילה" (AP)

הפשרה הרוסית קורמת עור וגידים? יממה אחרי פרסום הצעת הפשרה, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הצהיר היום (ג'), כי בכירים בממשל הרוסי ובממשל הרוסי כבר מקיימים שיחות אודות פרטי המתווה - מסגרתו מאגרי הנשק הכימי בסוריה יועברו לפיקוח בינלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רוסיה עובדת על תוכנית יעילה ומוסדרת להצבת הנשק הבינלאומי של סוריה תחת פיקוח בינלאומי", אמר לברוב בתדרוך שהעביר לעיתונאים. שר החוץ הרוסי הוסיף כי התוכנית שתוצג בקרוב, תוכננה תוך שיתוף פעולה עם גורמים אמריקניים.

בתוך כך, שר החוץ הצרפתי לורן פביוס הצהיר, כי בכוונת הממשלה הצרפתית להעביר בקשה למועצת הביטחון של האו"ם על מנת שזו תדרוש מסוריה להצהיר בפומבי על כמות הנשק הכימי המצוי בידיה, והמקומות בהם הוא מרוכז ברחבי המדינה. עוד תתבע צרפת את פירוקו של כלל הנשק הכימי שבידי סוריה.

"כל האופציות על השולחן". פביוס (חדשות 2)
במסיבת עיתונאים שערך בפריז אמר פביוס, כי הצבת התנאים תלויה בהסכמת הסורים, וכי החלת תוכנית לפיקוח בינלאומי על הנשק הכימי במדינה משגרת מסר "רציני ביותר" לדמשק - אם וכאשר תחליט להפר את תנאי ההסדר שיושג.

 שר החוץ הצרפתי לא דחה אפשרות לפיה בכל זאת תצא ארה"ב לתקיפה בסוריה ואמר כי כל האופציות עדיין מונחות על השולחן.

רשת CBS האמריקנית דיווחה כי סין, אירן ומדינות נוספות הצפויות לתמוך בפשרה בסוריה, מסכימות כי יש לכנס את מועצת הביטחון של האו"ם בתוך 11 שעות כדי לאשר "מהלך בזק דיפלומטי" שיסדיר את סוגיית הנשק הכימי בסוריה.