הודו: ארבעה הורשעו באונס קבוצתי ורצח הנאנסת

בית המשפט בהודו הרשיע ארבעה אזרחים באונס שתי צעירות באוטובוס בהודו, בחודש דצמבר האחרון, וברציחתה של אחת מהן. הדיון על גזר דינם יחל מחר וייתכן כי יוטל עליהם עונש מוות. אמו של אחד המורשעים הטילה עצמה בבכי לרגלי עורך הדין של בנה. אזרחים הפגינו מחוץ לבית המשפט: "זו קריאת השכמה להודו"

פרשת האונס הקבוצתי באוטובוס בחודש דצמבר שעבר בהודו מגיעה לסיומה: ארבעה גברים הורשעו היום (ג') במדינה באונס הצעירה וברציחתה. שלב הטיעונים לגזר הדין של הארבעה צפוי להיפתח מחר, וייתכן כי יוטל עליהם עונש מוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מרשיע את כל הנאשמים בביצוע אונס קבוצתי, תקיפה, השמדת ראיות והריגתה של קורבן חסר ישע", אמר השופט יוגש קאנה בהקראת פסק הדין. הוריו של אחד המורשעים, מוקש סינג, עזבו את בית המשפט בדמעות, ואמו הטילה את עצמה לרגלי סניגורו של בנה בבכי.

"מרשי רק נהג באוטובוס. הוא הודה ביושר שהוא נהג, אך לא היה מודע למה שקרה בתוך האוטובוס", אמר פרקליטו של סינג מחוץ לבית המשפט. הארבעה - מוקש סינג, אקשיי ת'אקור, ינאי שארמה ופאוואן גופטה - ממשיכים לטעון כי לא אנסו לא רצחו את הצעירה. 

עשרות מפגינים התאספו מחוץ לבית המשפט ודרשו עונש מוות לארבעת המוורשעים באונס ורצח. "זו קריאת השכמה להודו", זעקו המפגינים. "כל אישה בכל גיל חווה את זה - הטרדה או אונס. אנחנו לא מרגישות בטוחות", סיפרה המשפטנית ראפיה פטאניה בהפגנה, "זו הסיבה שאנחנו כאן. אנחנו רוצות שהמקרה יהווה דוגמה לכל מקרה אחר שנחקר וייחקר". אביה של הנאנסת אמר אתמול בראיון כי"אנחנו מאמינים במערכת השיפוט. הנאשמים צריכים להיתלות למוות".

נאשם נוסף הורשע, אחר התאבד

נאשם נוסף, אשר היה קטין בזמן המעשים, הורשע לפני כשבוע וחצי ונשלח לשלוש שנות מאסר בלבד, בשל גילו - אותן ירצה במתקן שיקומי לנוער. נאשם שישי, נהג האוטובוס ראם סינג, התאבד בתלייה בתאו בכלא בחודש מרס.

הקורבן, סטודנטית לפיזיותרפיה בת 23 ששמה נאסר לפרסום לפי החוק ההודי, צפתה בסרט עם חברה בקניון בדרום דלהי ב-18 בדצמבר 2012. לאחר מכן נאספו השתיים על ידי אוטובוס פרטי. הקבוצה שהייתה באוטובוס אנסה את שתי הנשים במשך 45 דקות, ולאחר השליכה אותן מהאוטובוס. שבוע לאחר המעשה, מתה אחת הנאנסות מפצעיה. הוריה של קורבן המעשים המזעזעים דורשים עונש מוות לכל הגברים המורשעים.

משפטם של החשודים שנעצרו החל בינואר. האונס והרצח גררו מחאות רבות ברחבי הודו והובילו לדיון ציבורי בנוגע לאלימות כלפי נשים במדינה. בחודש מרס הוחלט להחמיר את הענישה כלפי אנסים, ובעקבות חוק שעבר בפרלמנט ההודי ניתן להוציא אותם להורג.