האמריקני שזוכה מרצח שוב נעצר

אשתו של מי שזוכה מאשמת רצח הנער השחור טרייוון מרטין, התלוננה במשטרה כי בעלה איים עליה ועל אביה באמצעות אקדחו האישי. לבית הגיעו שוטרים שניסו להבין מה אירע, ועצרו את צימרמן

ג'ורג' צימרמן (מימין) (AP)

שוב מסתבך: שוטרים הגיעו הלילה (ב') לביתו של ג'ורג' צימרמן, השוטר שירה למוות בנער השחור טרייוון מרטין בפלורידה וזוכה מאשמת רצח לפני כחודשיים. הסיבה: אשתו התלוננה כי בעלה איים עליה ועל אביה באמצעות אקדח. הוא נעצר ונלקח לתחנה המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, העימות הנוכחי בין צימרמן לאשתו, שלי, מגיע ימים אחדים לאחר שהאחרונה סיפרה בריאיון לרשת טלוויזיה אמריקנית על יחסיה עם בעלה, והשניים הגישו בקשה לגירושין. זמן קצר לאחר המעצר, "צייץ" אחיו של צימרמן ברשת החברתית טוויטר: "למדנו מאירועי העבר שאסור להסיק מסקנות נמהרות".

זיכוי במשפט הרצח שהסעיר את ארה"ב

בחודש יולי הגיע לסיומו המשפט שהסעיר את ארה"ב בשנה האחרונה: חבר המושבעים זיכה את השוטר ג'ורג' צימרמן מאשמת רצח הנער האפרו-אמריקני טרייוון מרטין בעיר סנפורד שבפלורידה לפני כשנה.

בחודש פברואר 2012 ירה ג'ורג' צימרמן, מתנדב במשמר האזרחי, בטרייוון מרטין בן ה-17, שלא היה חמוש. צימרמן טען שפעל מתוך הגנה עצמית ומתוך חשש שמרטין יפעל בצורה אלימה או פושעת. מרטין לבש באותה עת קפוצ'ון אשר כיסה את רוב ראשו, ומותו עורר דיון בנושא החשש הסטריאוטיפי מאלימותם של גברים אפרו-אמריקנים.