בכירים בממשל אובמה: הפנטגון מתכנן מתקפה רחבה יותר משתוכנן

ה"לוס אנג'לס טיימס" מצטט גורמים רשמיים בוושינגטון , שאומרים כי הבית הלבן ביקש להרחיב את בנק המטרות שיותקפו בסוריה וכי הפעולה תימשך שלושה ימים. "יהיו כמה גיחות הפצצה שלאחריהן תתבצע הערכת נזקים ובהתאם לה גיחות נוספות", הסבירו קצינים בצבא, שאמרו כי נשקלת האפשרות לשלב מפציצים כבדים במתקפה

(רויטרס)

בארצות הברית ממשיכים לחמם מנועים לקראת תקיפה אפשרית בסוריה: ה"לוס אנג'לס טיימס" דיווח מפי גורמים בכירים בממשל האמריקני, כי הפנטגון הרחיב את התכניות למתקפה במדינה, שכוללות כעת שלושה ימים של הפצצות - זמן ממושך יותר משתוכנן בתכניות התקיפה המקוריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד צוטטו הבכירים באמרם כי הרחבת תכניות התקיפה האמריקניות ופריסתן על פני תקופה של מעבר לשלושה ימים, משקפות את האמונה הגוברת בבית הלבן שלפיה ארצות הברית תאלץ להפעיל כוח צבאי חזק כדי לגרום נזק לכוחותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד.

בדיווח פורסמו דבריהם של שני קצינים אמריקנים, שאמרו כי הבית הלבן ביקש בימים האחרונים להרחיב את בנק המטרות בסוריה, מעבר ל-50 היעדים שתוכננו בתחילה. יחד עם זאת, מסרו הקצינים כי בפנטגון שוקלים לכלול בתקיפה שימוש במפציצים - נוסף על טילי הטומהוק וחמש המשחתות שכבר הגיעו לים התיכון. "יהיו כמה גיחות הפצצה שלאחריהן תתבצע הערכת נזקים ובהתאם לה גיחות נוספות", הסבירו הבכירים.

קרי: "אובמה לא זקוק לרוב בקונגרס כדי לתקוף"

בעוד הבית הלבן כולו עוסק כבר ימים ארוכים בגיוס תמיכה בקונגרס לקראת תקיפה בסוריה, נדמה כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מכין את הקרקע לאפשרות של מפלה בהצבעת בתי הנבחרים. בריאיון שהעניק בסוף השבוע לעיתון "האפינגטון פוסט", הסביר קרי כי לנשיא יש זכות להורות על תקיפה גם במקרה של חוסר הסכמה מצד הקונגרס.

"מבחינה חוקתית כל נשיא, בין אם הוא משתייך למפלגה הרפובליקנית או הדמוקרטית, ממלא את תפקיד המפקד העליון של הכוחות האמריקניים, ולכן יש לו את הזכות לקבל החלטות שנוגעות לביטחון ארצות הברית", אמר קרי.

קרי רמז בריאיון שעל פי החוק האמריקני, הנשיא לא מחויב לסגת מתכניתו במידה והיא לא תאושר בקונגרס. כשנשאל האם אובמה לא ויתר על מרחב שהפעולה שלו כשפנה עם ההחלטה לקונגרס, קרי ענה בפשטות - "לא".