ארה"ב: קשיש בן 107 נהרג בקרב יריות עם המשטרה

השוטרים הוזעקו לבית שבו מתגורר האיש, לאחר שתקף שני בני אדם והסתגר בחדר השינה. כשפרצו לתוך המקום, הוא פתח לעברם באש. בין הקשיש לבין שוטרי היחידה המיוחדת התפתח קרב יריות, שבסופו הוא נורה למוות

בן 107 נהרג בקרב יריות עם המשטרה. ארכיון (AP)

שוטרי היחידה המיוחדת במדינת ארקנסו שבארצות הברית, שהוזעקו לבית בעקבות דיווח על תקיפה, נדהמו לגלות כי האדם מולו ניהלו קרב יריות היה לא פחות ולא יותר - קשיש בן 107, כך מדווחת רשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהשוטרים הגיעו למקום, הם זיהו כי שני בני אדם הותקפו בתוך הבית", אמר דובר המשטרה המקומית דייוויד פרייס. לאחר שהצליחו להוציא את שני הנפגעים אל מחוץ לבית, הם ניגשו לחדר השינה, שם הסתתר הגבר, מונרו איזדור. "כשהם התקרבו אל החדר הוא פתח לעברם באש מבעד לדלת", אמר פרייס.

השוטרים שנתקלו במכת האש של הקשיש נסוגו לאחור והזעיקו תגבורת. אנשי היחידה ללוחמה בטרור שהגיעו למקום פתחו במשא ומתן עם החשוד. במקביל, הצליחו להכניס מצלמה לחדר השינה שבו הוא הסתתר והבחינו כי הוא מחזיק באקדח.

לאחר שהניסיונות לגרום לאיזדור להסגיר את עצמו כשלו, החדירו השוטרים גז דרך חלון חדר השינה וכן אמצעי הסחה, ולאחר מכן שברו את הדלת ופרצו פנימה. בשלב זה פתח שוב איזדור באש לעברם. השוטרים השיבו אש והרגו אותו. על פי הדיווח ברשת CNN, לא ברור באיזה אמצעי הסחה השתמשו השוטרים ולא נמסר מידע נוסף בנוגע לקרב היריות.

בארצות הברית חיים כ-53 אלף בני אדם בני יותר ממאה. רובם המכריע (92%) הם בין הגילאים 100 ל-104.