דיווח: קורבנות הטבח הכימי בסוריה הוטסו בחשאי לבריטניה

הסאנדיי טיימס הבריטי מדווח מפי בכיר באופוזיציה הסורית כי לפחות שלושה בני אדם שנפגעו במתקפה הכימית בפרברי דמשק, שביצעו כוחות אסד, הוטסו בחשאי ועברו סדרת בדיקות. על פי הדיווח, בגופם נמצאו שרידים של גז העצבים סארין

דיווח: קורבנות הוטסו לבריטניה (רויטרס)

השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" מפרסם היום (א') כי קורבנות מהטבח הכימי שאירע בפרברי דמשק הוטסו בחשאי לבדיקות בממלכה. הדיווח, שבו צוטט בכיר באופוזיציה הסורית, מעלה כי בגופם נמצאו עקבות ועדויות לגז סארין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד פורסם, כי לפי שעה ידוע על שלושה קורבנות שהגיעו לבריטניה במטרה להיבדק. במקביל, פרסם ה"דיילי מייל" ידיעה שלפיה בריטניה היא זו שסיפקה כימיקל מסוג פלואוריד נתרני - המהווה את חומר הבסיס לגז הסארין, בין השנים 2004 ל-2010. על פי הדיווח, שתי חברות בריטיות קיבלו אישור לייצא החומר.  

ת'ומאס דוקארטי, חבר פרלמנט מהוועדה שמפקחת על ייצוא נשק מבריטניה, אמר: "אלו גילויים מאוד מטרידים שחושף הדייל מייל הבוקר, בשום שלב לא היינו צריכים לתת לנשיא אסד לשים את ידיו על המרכיבים האלה".

עדויות מרשיעות: סרטונים קשים לצפייה הוצגו לסנאטורים

אמש פרסמה רשת CNN 13 סרטוני ווידאו שהציג הממשל האמריקני לחלק מחברי ועדת המודיעין של הסנאט, על מה שהתרחש בתקיפה הכימית ב-21 באוגוסט בסוריה. מדובר בחלק ממאמצי השכנוע שמנהל אובמה לאחרונה כדי להשיג תמיכה לפעולה צבאית.

הסרטונים מציגים רגעים של פאניקה, כשמי שעומדים מסביב לנפגעים מנסים לתת להם מים ומזון וחוזרים שוב ושוב על תפילות. רבים מסרטי הווידאו פורסמו ברשת עוד קודם לכן, אבל אוסף זה של עדויות מקבל חשיבות לאחר שוועדת המודיעין של הסנאט נתנה לא חותמת של אותנטיות.

הסרטונים הללו, הקשים לצפייה, עדיין לא מוכיחים מי עומד מאחורי המתקפה וגם אינם מספקים תשובה האם תקיפה צבאית היא התשובה הנכונה.

המתקפה בסוריה מתעכבת - הסיקור המלא:

"המתקפה על סוריה - גדולה מהצפוי"

סרטונים קשים הוצגו לסנאטורים

רוסיה תעביר לסוריה נחתת עם "מטען מיוחד"

"אירן תנקום בארה"ב אם תתקוף"