מקיין: "אובמה מסתכן בהדחה אם יפעל בסוריה"

הסנאטור הרפובליקני, שהביע בשבועות האחרונים תמיכה בהתערבות צבאית בסוריה, אמר בריאיון שהעניק לתחנת רדיו מקומית כי אם חיילים אמריקנים ינחתו על אדמת סוריה הדבר יוביל להדחתו של הנשיא אובמה. "אובמה כשל בכל הנוגע לניהול המשבר בסוריה", טען מקיין

"הנשיא מסתכן בהדחה". מקיין (רויטרס)

ההתנגדות מבית לתקיפה אמריקנית בסוריה נמשכת: הסנאטור הרפובליקני ג'ון מקיין, מזהיר את הנשיא אובמה כי אם תקיפה שכזאת אכן תתרחש ובמסגרתה חיילים אמריקנים ידרכו על אדמת סוריה - הנשיא מסתכן בהדחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר מקיין בריאיון שהעניק לתחנת רדיו מקומית בארצות הברית ביום חמישי האחרון. מקיין הוסיף כי אובמה כשל בכל הנוגע לניהול המשבר בסוריה ומסכן את עצמו בשימוע לקראת הדחה, אם יחרוג מסמכויותיו ויפעל בניגוד לעמדת הקונגרס.

"אף אחד לא מעוניין בהימצאותם של חיילים אמריקנים בסוריה", אמר מקיין והבהיר כי "חיילים אמריקנים גם לא יעלו על אדמת סוריה משום שהדבר יוביל להדחתו של הנשיא".

יפנה לאומה. אובמה (AP)

במהלך הימים הקרובים צפוי אובמה להעניק ראיונות לשש רשתות טלוויזיה בארצות הברית, במהלכם ינסה להסביר לאזרחים מדוע לדעתו חשוב כי מדינתו תגיב לנעשה בסוריה. ביום שלישי הנשיא ינאם לאומה האמריקנית מהחדר הסגלגל בבית הלבן ויבהיר פעם נוספת את עמדתו בכל הנוגע לפעולה צבאית.

בין היתר, אובמה צפוי לפנות בדבריו גם לחברי הקונגרס, שאמורים להכריע בסוגיה הסורית. מחר יחזור הקונגרס לפעילות מלאה לאחר פגרת הקיץ, וביום שני הבא צפויים חברי בית הנבחרים להצביע בעד או נגד תקיפה בסוריה.