טוקיו תארח את האולימפיאדה ב-2020

הוועד האולימפי קבע כי העיר טוקיו שביפן היא תהיה העיר בה תערך האולימפיאדה של שנת 2020. מדובר על הפעם השנייה שבה יפן מארחת את המשחקים. במהלך התחרות על האירוח הצליחה יפן לנצח גם את ספרד שהציבה כמועמדת את מדריד וגם את טורקיה שקיוותה לארח את המשחקים באיסטנבול

טוקיו נבחרה כמארחת ב-2020 (AP)

שמחה בארץ השמש העולה. הוועד האולימפי הכריז הלילה (ש') על החלטתו לקיים את המשחקים האולימפיים שיערכו בקיץ 2020 בטוקיו, בירת יפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועד האולימפי בחר בטוקיו במסגרת התמודדות כפולה שנערכה בינה לבין איסטנבול שבטורקיה, זאת לאחר שמי שנחשבה למתמודדת המרכזית השלישית - מדריד הספרדית, הודחה כבר בשלבים הראשונים.

טוקיו זכתה באירוח האולימפיאדה בפעם השנייה בתולדותיה לאחר נאומו של ראש הממשלה היפני, שינזו אבה מול חברי הוועד. ראש הממשלה היפני נקט במילים "חלקלקות" בכדי לשכנע את חברי הוועד, שעל אף הנזקים שנגרמו במדינה בעקבות אסון הטבע לכור בפוקושימה - המדינה תוכל להתמודד עם משימת אירוח המשחקים.

בתגובה להחלטת הוועד האולימפי, נשמה אכזבה רבה הן בקרב הספרדים והן בקרב הטורקים, אשר קיוו גם הם לארח את האולימפיאדה. עבור הספרדים הייתה זו מכה קשה אף יותר, משום שספרד קיוותה שאירוח אולימפיאדה יעזור לה להתאושש מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה.

הפעם הקודמת שבה נערכה האולימפיאדה בטוקיו הייתה בשנת 1964. את האולימפיאדה תארח העיר ריו דה ז'נרו שבברזיל ב-2016, כך שעד לאירוח בטוקיו בעוד כ- 7 שנים ליפנים יהיה מספיק זמן לערוך את ההכנות הנדרשות.