עדויות מרשיעות: סרטונים קשים הוצגו לסנאטורים

כחלק ממאמציו של אובמה לגיוס תמיכה מבית, חשף ה-CNN סרטונים בפני חלק מהסנאטורים ובהם תמונות מזעזעות מהתקיפה הכימית בסוריה. אנשים מחרחרים, ילדים רועדים, בהלה וצעקות – הם רק חלק מהמראות הקשים שהוצגו בפני חברים בוועדת המודיעין של הסנאט

אדם שרוע על הרצפה, בלי חולצה ומחרחר, ילדים שנראה כי אינם יכולים לשלוט ברעידות שמטלטלות את גופם, פאניקה וצעקות - הם רק חלק מהמראות הקשים שממשל אובמה הראה לקבוצה נבחרת של סנאטורים מאחורי דלתיים סגורות. המטרה: להבהיר מדוע תקיפה מוגבלת בסוריה מוצדקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת CNN פרסמה הערב (ש') את 13 סרטוני הוידאו, שהממשל הציג לחלק מחברי ועדת המודיעין של הסנאט, על מה שהתרחש בתקיפה הכימית ב-21 באוגוסט בסוריה. מדובר בחלק ממאמצי השכנוע שמנהל אובמה לאחרונה כדי להשיג תמיכה לפעולה צבאית.

הסרטונים מראים רגעים של פאניקה, כשמי שעומדים מסביב מנסים לתת לנפגעים מים ואוכל וחוזרים שוב ושוב על תפילות. רבים מסרטי הוידאו פורסמו באינטרנט עוד קודם לכן, אבל אוסף זה של עדויות מקבל חשיבות לאחר שוועדת המודיעין של הסנאט נתנה לא חותמת של אותנטיות.

הסרטונים הללו, הקשים לצפיה, עדיין לא מוכיחים מי עומד מאחורי המתקפה, וגם אינם מספקים תשובה האם תקיפה צבאית היא התשובה הנכונה.

תמונות קשות כחלק ממסע השכנוע (CNN)

אשטון: ראיות חזקות כי אסד עומד מאחורי המתקפה

היום הודיעה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון כי כל חברי 28 המדינות מסכימים כי יש ראיות חזקות לכך שאסד הוא שעומד מאחורי המתקפה הכימית באוגוסט וכי דרושה תגובה חזקה מול הנושא הסורי. יחד עם זאת הבהירה כי כל עוד לא יתקבל דוח פקחי האו"ם בנושא יימנע האיחוד האירופי מלצדד בתקיפה צבאית.

אל מול מאמציו של אובמה לגייס רוב מבית, אומרים לא מעט חברי קוגרס אומרים כי נשיא ארה"ב יכול לצאת לתקיפה נגד מדינה זרה רק אם יש תקיפה נגד ארה"ב או איום לתקיפה נגדה - מצד מדינה זרה.

אחרים טוענים כי אם נשיא ארה"ב מתכוון ממילא לצאת למבצע ללא אישורו של הקונגרס - אין טעם לתמוך בהצעתו. כשהסקרים מראים בנוסף על התנגדות של הציבור האמריקני למהלך בסוריה, הקשיים על שולחנו של אובמה רק הולכים ונערמים