זעקות כאב, עשן והמולה: תיעוד חדש של רגעי הפיגוע בבוסטון

התובעים במשפטו של ג'וחאר צרנייב הציגו ראיה חדשה שטרם נחשפה - סרטון שצילם ככל הנראה אחד הפצועים במרתון בוסטון, בו נראה הכאוס בשניות שאחרי הפיצוץ. כעת מקווים התובעים שבית המשפט יגזור על צרנייב, שהורשע בכל סעיפי האישום, עונש מוות

שנתיים לאחר הפיגוע בבוסטון - תיעוד חדש של רגעי הזוועה: התביעה בארצות הברית החלה היום (רביעי) בהצגת טיעוניה לקראת גזר הדין שיינתן לג'וחאר צרנייב, הצעיר שהורשע בביצוע פיגוע התופת במרתון בוסטון בו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 264.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הצגת הטיעונים לעונש חשפו התובעים סרטון חדש שטרם שודר בעבר, בו נראים רגעי הפיגוע שתועדו על ידי מצלמת וידאו של אחד הנפגעים, שבמקרה פעלה בעת הפיצוץ. הסרטון נחשף כחלק מהראיות ועדויות שהציגו התובעים במהלך המשפט.

בסרטון נראות השניות הספורות לאחר הפיצוץ, כשברקע נשמעות זעקות הפצועים ונשמעת ההמולה הגדולה שהתפתחה במקום. זווית הצילום נראית זזה לאורך כל התיעוד, ככל הנראה בשל הכאוס הרב שנוצר בזירה.

הורשע בכל הסעיפים. צרנייב (רויטרס)

עורכת הדין הודתה: "זה היה הוא"

הפרקליטות במסצ'וסטס מקווה כעת כי בזכות אותה ראיה חדשה, ויתר הסרטונים, הראיות והעדויות שהוצגו, יגזור בית המשפט עונש מוות על צרנייב בן ה-21. לפני כשבועיים הורשע צרנייב בהרג האזרחים במרתון ובפציעת אחד השוטרים במהלך המרדף שהתנהל אחריו לאחר הפיגוע, אך חבר המושבעים יוכל גם "להסתפק" במאסר עולם.

בתחילת החודש שעבר נפתח בארצות הברית משפטו של הצעיר, שנמלט מהזירה ונתפס לאחר יומיים בסירה בעיירה ניוטאון במסצ'וסטס. אחיו הבכור, טמרלן צרנייב, נהרג במהלך חילופי אש שאירעו עם השוטרים.

"זה היה הוא", אמרה ג'ודי קלארק, פרקליטתו של צרנייב, בנאום הפתיחה שלה. עורכת הדין סיפרה לחבר המושבעים כי צ'רנייב הודה במעורבותו בפיגוע ובקרבות הירי שאירעו בעקבותיו עם המשטרה המקומית. לטענתה, הוא הושפע מאחיו טמרלן. "מטרתם של המחבלים הייתה להרוג כמה שיותר אנשים במרתון בוסטון", אמר התובע האמריקני ביל ויינרב לחבר המושבעים.