שיא: בן 19 הקיף לבדו את העולם

טייס צעיר, שעדיין לא השלים את העשור השני לחייו, שבר היום שיא עולם כשהפך לאדם הצעיר ביותר שהקיף את העולם בטיסת יחיד. במשך 70 ימים טס בן ה-19 מסביב לעולם כשהוא מצויד אך ורק במטוס הקטן שלו בעל המנוע היחיד

בעוד אוסטרלים רבים עסוקים במעקב אחרי תוצאות הבחירות המתקיימות היום ביבשת, יש מי שמעדיפים לחגוג ניצחון אחר: ריאן קמפבל, צעיר אוסטרלי בן 19 בלבד שבר היום (שבת) שיא עולם כשנחת עם מטוסו בשדה התעופה בסידני לאחר שהקיף את הגלובוס - לגמרי לבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם נחיתתו הבוקר בשדה התעופה בסידני, הפך קמפבל לאדם הצעיר ביותר אי פעם שטס בטיסת יחיד מסביב לעולם. הטייס הצעיר התקבל בשדה בתשואות של המוני מעריצים מקומיים: "חשבתי על הרגע הזה של הנחיתה עוד לפני שידעתי בוודאות שאני יוצא למשימה הזאת", אמר קמבפל.

קמפבל הצעיר עשה את המסע הארוך במטוס עם מנוע יחיד מדגם סיריוס SR22, שהותאם במיוחד לצורך המשימה. הקפת הגלובוס ארכה 70 יום, במהלכם עצר בן ה-19 34 פעמים ב-15 מדינות שונות מסביב לעולם.

המטוס שעזר לשבור את השיא (רויטרס)

"הדרך היחידה שבה ראיתי את עצמי חוזר הביתה היא במטוס. לא יכולתי לוותר באמצע. זה גרם לי להבין מה אנחנו מסוגלים לעשות כשאנחנו באמת ובתמים מחויבים למטרה מסוימת", סיפר קמבפל לעיתונאים המקומיים.

ואם אתם תוהים מה המקום היפה ביותר בעולם ממבט הציפור, קמפבל ענה מיד וללא היסוס "מפלי הניאגרה, מראה קסום".